Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Polscy juniorzy rywalizowały w turnieju ITF w Pieszczanach

Xenia Lipiec, Zuzanna Pawlikowska, Ada Piestrzyńska, Zuzanna Bednarz, Zuzanna Frankowska, Gabriel Matuszewski i Piotr Czaczkowski walczyły w turnieju ITF juniorów w Pieszczanach. 

W 43. edycji zawodów Slovakia Cup U18 2022 (korty ziemne, kategoria grade 2) w singlu najlepiej zaprezentowała się Lipiec. 

Singiel juniorek

Rozstawiona z szóstką Xenia Lipiec (120 ITF do lat 18) pokonała Słowaczki Adelę Gemzicką 6:3, 6:3 i Karolinę Mrazikovą 6:1, 3:6, 6:2. W ćwierćfinale przegrała z ich rodaczką Niną Vargovą (47 ITF, nr 1) 2:6, 4:6. 

Zuzanna Pawlikowska (253 ITF, nr 15) była lepsza od Czeszki Neli Jandovej 6:3, 6:1, ale nie sprostała Słowaczce Irinie Balus (60 ITF, nr 2) 2:6, 2:6.

Ada Piestrzyńska (143 ITF, nr 8) przegrała z Czeszką Magdaleną Smekalovą 2:6, 1:6. Zuzanna Bednarz (219 ITF, nr 13) uległa Serbce Larze Stojanovskiej 3:6, 5:7, a Zuzanna Frankowska (452 ITF) była słabsza od Czeszki Laury Samsonovej 6:4, 3:6, 5:7.

Eliminacje juniorek

W kwalifikacjach Frankowska wygrała z Czeszkami Adelą Svitilovą 6:3, 6:3 i Magdaleną Navratilovą 6:4, 6:2. 

Singiel juniorów

Gabriel Matuszewski (119 ITF, nr 4) pokonał Czecha Adama Dudę 6:2, 6:1, ale przegrał z Chorwatem Matejem Dodigiem (186 ITF, nr 13) 2:6, 0:6.

Piotr Czaczkowski (355 ITF) był lepszy od Słowaka Samuela Guzona 4:6, 6:2, 7:5. Uległ jednak Japończykowi Kencie Miyoshiemu (112 ITF, nr 10) 1:6, 0:6. 

Debel juniorek

W deblu Piestrzyńska i Litwinka Emilia Tverijonaite (nr 4) wygrały ze Słowaczkami Laurę Cilekovą i Sarą Sarinovą 7:6 (6), 6:2 oraz Czeszką Barborą Michalkovą i Smekalovą 6:4, 6:1. W półfinale przegrały z Balus i Dunką Natachą Schou (nr 1) 2:6, 2:6.

Bednarz i Pawlikowska (nr 6) pokonały Gemzicką i Rosjankę Jekateriną Perelyginę 4:6, 6:3, 10:6. W ćwierćfinale nie sprostały Balus i Schou 4:6, 4:6. 

Lipiec i Brytyjka Ella McDonald (nr 3) były skuteczniejsze od Słowaczek Natalii Koppovej i Viktorii Lackovej 6:3, 6:3. W ćwierćfinale przegrały z Estonką Elisabeth Iilą i Serbką Andreą Obradovic (nr 8) 2:6, 2:6.

Frankowska i Słowenka Brina Sulin uporały się ze Słowaczkami Terezią Mlkvą i Dominiką Pirohovą 6:1, 6:1, ale uległy Iili i Obradovic 5:7, 5:7.

Debel juniorów

Czaczkowski i G. Matuszewski wygrali ze Słowakami Markiem Nano i Simonem Normanem 7:5, 6:2. Byli jednak słabsi od Serba Branka Djuricia i Słowaka Petera Nada (nr 1) 2:6, 1:6.

Drabinki

Przeżyjmy to jeszcze raz – French Open 2021

Kategoria: ITF Juniors