Polski Tenis

WYNIKI

SAN DIEGO WTA 500: Preston - Fręch 6:4, 4:6, 6:1; Yastremska - Dolehide 6:4, 5:7, 6:1; Siniakova - Hontama 6:3, 6:1; Blinkova - Woźniacka 1:6, 6:4, 6:1; Vekic - Hui 7:5, 6:2; Maria - L. Fernandez 6:7 (7), 4:0 i krecz Kanadyjki; AUSTIN WTA 250: Arango - Parks 6:2, 6:3; Semenistaja - Jimenez Kasintseva 6:7 (2), 6:2, 6:4; Rakhimova - Wickmayer 6:3, 6:7 (4), 7:6 (5); Schmiedlova - Stearns 6:2, 4:6, 7:5; D. Collins - O. Gadecki 7:5, 6:3; Townsend - Contreras 3:6, 6:2, 6:3; Stephens - Martincova 6:4, 6:0; Xiyu Wang - Podoroska 7:5, 6:4; Kalinina - Bejlek 6:3, 6:2; Volynets - Zarazua 6:4, 7:6 (6); Vickery - Marino 6:2, 6:4; Sevastova - Riera 6:4, 6:3; DUBAJ ATP 500: Sonego - Nagal 6:4, 5:7, 6:1; Medvedev - Shevchenko 6:3, 7:5; Mensik - Coric 4:6, 6:3, 7:6 (7); Khachanov - Van Assche 6:2, 6:3; O'Connell - Marterer 6:2, 6:4; Cazaux - Musetti 6:4, 7:6 (2); Humbert - Monfils 4:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Marozsan 6:3, 4:6, 6:1; Lehecka - Fucsovics 6:4, 3:6, 7:5; ACAPULCO ATP 500: Altmaier - A. Zverev 6:3, 3:6, 6:3; Lajovic - Pacheco Mendez 6:2, 6:2; Kovacevic - Thompson 6:3, 5:7, 6:4; Ruud - Eubanks 6:4, 6:7 (5), 6:3; Rune - Mmoh 6:2, 6:3; Tiafoe - Purcell 4:6, 6:3, 6:0; S. Tsitsipas - Safiullin 6:3, 6:4; Koepfer - Atmane 6:4, 4:6, 6:0; SANTIAGO ATP 250: Munar - Zapata Miralles 6:4, 6:1; Seyboth Wild - Burruchaga 6:4, 6:4; J.M. Cerundolo - Hanfmann 3:6, 6:3, 7:5; Ramos-Vinolas - H. Dellien 6:3, 6:2; Tirante - Fonseca 7:5, 7:6 (3); Varillas - Comesana 6:2, 3:6, 6:1; Darderi - Bagnis 7:6 (4), 6:7 (6), 7:6 (5); Barrios Vera - Garin 7:6 (3), 7:5.

Tenis. Martyn Pawelski zwyciężył w turnieju ITF na Ukrainie

Xenia Lipiec, Magdalena Świerczyńska, Weronika Ewald, Martyn Pawelski i Maciej Kos grali w zawodach ITF juniorów na Ukrainie. 

W turnieju Viccourt Cup 2022 w Svyatopetrivske Village (korty twarde w hali, kategoria grade 1) Pawelski w znakomitym stylu sięgnął po tytuł. Do półfinału dotarła Lipiec, a do ćwierćfinału Świerczyńska. 

Singiel juniorek

Lipiec (161 ITF do lat 18) wygrała z Ukrainką Sonią Kovalenko (923 ITF) 6:4, 6:1 i rozstawioną z „3” Rosjanką Kirą Pavlovą (76 ITF) 6:3, 6:4. W ćwierćfinale uporała się z Ukrainką Kateryną Lazarenko (111 ITF) 7:6 (4), 6:0. W półfinale przegrała Czeszką Kristyną Tomajkovą (28 ITF) 3:6, 1:6.

Świerczyńska (164 ITF) rozbiła Izraelkę Adi Bitton (1082 ITF) 6:0, 6:0 oraz pokonała Ukrainkę Darię Yesypchuk (148 ITF) 7:6 (6), 6:4. W ćwierćfinale uległa Tomajkovej1:6, 0:6.

Ewald (200 ITF) nie sprostała Bułgarce Yoanie Konstantinovej (209 ITF) 6:4, 5:7, 1:6.

Singiel juniorów

Pawelski – po triumfie w Bratysławie – awansował na 54. miejsce w światowym rankingu ITF. Na Ukrainie jest rozstawiony z nr 7. Pokonał Turka Barana Soylera (125 ITF) 6:2, 6:0, Austriaka Joela Schwaerzlera (212 ITF) 6:0, 6:0, Rosjanina Michaiła Gorokhova (60 ITF) 6:1, 7:6 (1) i Belga Alexandra Blockxa (33 ITF) 7:6 (5), 3:0 krecz rywala. W finale uporał się z Rosjaninem Daniłem Panarinem (107 ITF) 7:6 (3), 6:3.

Kos (115 ITF) był lepszy od Ukraińca Eskandera Guryeva (160 ITF) 7:6 (2), 6:3, ale uległ Hiszpanowi Pedro Rodenasowi (53 ITF, nr 3) 4:6, 6:2, 4:6. 

Debel juniorek

Świerczyńska i Czarnogórka Divna Ratkovic nie sprostały Czeszkom Kristynie Tomajkovej i Lucie Urbanovej (nr 2) 0:6, 2:6.

Ewald i Lipiec uporały się z Ukrainkami Liką Peresypkiną i Anną Pinaievą 4:6, 6:4, 10:4. W ćwierćfinale przegrały z Tomajkovą i Urbanovą 5:7, 2:6.

Debel juniorów

Kos i Szwed Sebastian Eriksson wygrali z Ukraińcami Semenem Aginskim i Konstantynem Mantachem 6:3, 6:4, ale byli słabsi od Francuza Paula Inchauspe i Chorwata Ivana Sodana (nr 3) 3:6, 7:6 (5), 7:10.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors