Polski Tenis

WYNIKI

KANTON WTA 250: Linette - Putintseva 6:2, 6:3; Xiyu Wang - Minnen 6:3, 6:4; GUADALAJARA WTA 1000: Dolehide - Kenin 7:5, 6:3; Sakkari - C. Garcia 6:3, 6:0; CHENDGU ATP 250: O'Connell - Daniel 7:6 (10), 6:4; Thompson - Lajovic 6:1, 7:6 (1); Safiullin - Evans 6:3, 6:3; ZHUHAI ATP 250: Nishioka - Polmans 7:6 (4), 7:6 (5); Struff - Garin 6:3, 1:6, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Polska zagra z Japonią w Pucharze Davisa bez Hurkacza

Kacper Żuk, Daniel Michalski, Maks Kaśnikowski, Jan Zieliński i Łukasz Kubot wystąpią w spotkaniu Pucharu Davisa z Japonią (4-5 lutego) w mieście Miki na wyspie Honsiu.

– Na papierze rywale są zdecydowanymi faworytami. Czeka nas trudne zadanie. Gdyby mecz był rozgrywany w Polsce, to Hubert Hurkacz na pewno by wsparł drużynę, ale po Australian Open jest zmęczony – mówi Mariusz Fyrstenberg, kapitan reprezentacji Polski.

Zmęczony Hubert Hurkacz

– Faktycznie od połowy grudnia jest na wyjeździe i dlatego nie jest w stanie pojechać do Japonii. Na szczęście Daniel złapał ostatnio formę, Kacper też, a w ubiegłym tygodniu obaj pokonali zawodników z okolic 200. miejsca na świecie. Maks już jest po kontuzji i gra na sto procent. Chociaż wiadomo, że jeszcze nie jest w meczowej formie, to w grudniu spisywał się bardzo dobrze. Także skład mamy mocny – zaznacza Fyrstenberg.

Jan Zieliński w formie

Kapitan drużyny w Melbourne wraz z Łukaszem Kubotem trenowali z Jankiem Zielińskim, który jest już w półfinale gry podwójnej Australian Open 2023.

– Jeszcze nie wiemy, kto wystąpi po drugiej siatki, ale patrząc na ich aktualne rankingi, to kogokolwiek by nie wystawili, to czeka nas bardzo trudny pojedynek. Nie mogę się już doczekać wyjazdu, bo jestem w formie, więc liczę, że uda nam się z Łukaszem zdobyć ważny punkt w deblu. Zresztą każde powołanie do kadry jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i daje dodatkową motywację. Myślę, że podobnie jest u każdego z chłopaków w ekipie, dlatego jesteśmy gotowi do walki o każdy punkt w singlu – uważa Jan Zieliński.

Silny skład Japończyków

Japończycy zaprezentują się w najmocniejszym składzie. Kapitan zespołu z Azji Go Soeda powołał: Yoshihito Nishiokę (33 ATP), Taro Daniela (94 ATP), Yosuke Watanukiego (138 ATP), Kaichiego Uchidę (198 ATP) i deblistę Bena McLachlana (70 ATP). 

Niezwykle trudne zadanie stać będzie przez naszymi singlistami: Żukiem (248 ATP), Michalskim (250 ATP) i Kaśnikowskim (382 ATP). 

W Bourbon Beans Dome

Dwudniowy mecz w miejscowości Miki na wyspie Honsiu rozgrywany będzie w hali Bourbon Beans Dome na korcie twardym typu DecoTurf – piłkami Dunlop Australian Open.

Zwycięska drużyna powalczy we wrześniu w Grupie Światowej I o prawo gry w kwalifikacjach do finałowego turnieju o Puchar Davisa w 2024 roku.

Tenis. Mecz Polska – Indonezja 5:0 w Pucharze Davisa w Inowrocławiu – wysoka wygrana

Kategoria: Davis Cup