Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Puchar Davisa na świecie – wyniki

Spotkania Pucharu Davisa, czyli drużynowych rozgrywek tenisistów, odbywały się od czwartku do niedzieli na całym świecie. 

Czołowe zespoły rywalizowały o dwanaście miejsc w finałowych grupach (10-15 września). Udział w nim mają już zapewniony: Włochy (mistrz 2023), Australia (finalista 2023), Hiszpania i Wielka Brytania (dzikie karty). Osiem najlepszych zagra w turnieju w Maladze.

KWALIFIKACJE DO TURNIEJU FINAŁOWEGO PUCHARU DAVISA

Ukraina – USA 0:4: Krutykh – Korda 3:6, 7:6 (3), 4:6; V. Bielinskyi – Eubanks 3:6, 2:6; Beloborodko/Krutykh – Krajicek/Ram 3:6, 6:4, 3:6; Orlov – Fritz 3:6, 4:6.

Holandia – Szwajcaria 3:2: Griekspoor – Huesler 7:6 (3), 7:6 (3); Van de Zandschulp – Riedi 4:6, 6:7 (3); Koolhof/Rojer – Huesler/Riedi 6:7 (5), 6:7 (2); Griekspoor – Riedi 7:6 (6), 7:6 (3); Van de Zandschulp – Huesler 5:7, 7:6 (5), 6:3.

Serbia – Słowacja 0:4: Kecmanovic – L. Klein 6:7 (2), 2:6; Lajovic – Molcan 6:4, 2:6, 0:6; Cacic/Kecmanovic – L. Klein/Zelenay 6:7 (4), 3:6; Djere – Pokorny 3:4 i krecz Serba. 

Węgry – Niemcy 2:3: Marozsan – Koepfer 2:6, 6:7 (4); Fucsovics – Struff 6:3, 7:5; Marozsan/Valkusz – Krawietz/Puetz 3:6, 6:7 (3); Valkusz – Struff 3:6, 2:6; Piros – Krawietz 7:6 (2), 6:3.

Finlandia – Portugalia 3:1: Virtanen – Borges 6:2, 6:1; Ruusuvuori – J. Sousa 6:2, 6:3; Heliovaara/Ruusuvuori – Borges/Cabral 6:4, 7:6 (6); E. Vasa – H. Rocha 4:6, 5:7.

Szwecja – Brazylia 1:3: Friberg – Monteiro 3:6, 6:7 (5); E. Ymer – Heide 4:6, 6:1, 6:3; Bergevi/Goransson – Matos/Meligeni Alves 2:6, 5:7; E. Ymer – Monteiro 6:4, 4:6, 2:6.

Kanada – Korea Południowa 3:1: Diallo – Kwon 6:4, 6:4; V. Pospisil – S. Hong 6:4, 6:3; Galarneau/V. Pospisil – Nam/Song 4:6, 7:6 (4), 3:6; Diallo – S. Hong 7:5, 4:6, 6:1.

Tajwan – Francja 0:4: Hsu – Van Assche 4:6, 4:6; T-L. Wu – Mannarino 3:6, 5:7; Hsu/Jung – Mahut/Roger-Vasselin 6:3, 2:6, 6:7 (1); Tseng – Halys. 

Chorwacja – Belgia 1:3: Cilic – Bergs 4:6, 6:4, 4:6; Ajdukovic – De Loore 6:1, 6:4; Dodig/Pavic – Gille/Vliegen 6:2, 3:6, 6:7 (4); Ajdukovic – Bergs 1:6, 5:7.

Czechy – Izrael 4:0: Mensik – Oliel 6:1, 7:6 (4); Lehecka – Cukierman 6:1, 7:6 (2); Machac/Pavlasek – Cukierman/Leshem 4:1 i krecz C/L; Kopriva – Kimhi 3:6, 6:3, 11:9.

Argentyna – Kazachstan 3:2: F. Cerundolo – Popko 7:5, 6:2; Etcheverry – Skatov 4:6, 5:7; M. Gonzalez/Molteni – Nedovyesov/Popko 6:7 (3), 6:4, 6:0; F. Cerundolo – Skatov 6:7 (1), 4:6; Baez – Popko 6:4, 3:6, 7:6 (6).

Chile – Peru 3:2: Tabilo – Varillas 4:6, 6:2, 6:1; Jarry – Buse 2:6, 6:2, 3:6; Barrios Vera/Tabilo – A. Huertas del Pino/C. Huertas del Pino 5:7, 3:6; Jarry – Varillas 6:2, 6:4; Tabilo – Buse 2:6, 6:3, 6:2.

GRUPA ŚWIATOWA I PUCHARU DAVISA

Nowa Zelandia – Turcja 1:3: Pannu – C. Ilkel 6:3, 6:2; Rai – Erel 7:6 (5), 2:6, 4:6; Daniell/Reynolds – Celikbilek/Kirkin 6:3, 3:6, 6:7 (5); Rai – Celikbilek 3:6, 2:6.

Liban – Japonia 1:3: Habib – Nishioka 3:6, 4:6; Hassan – Watanuki 6:2, 7:6 (3); Habib/Hassan – Nishioka/Watanuki 5:7, 5:7; Hassan – Nishioka 6:1, 6:7 (2), 4:6.

Egipt – Ekwador 3:1: Safwat – Guillen Meza 4:6, 7:6 (6), 7:6 (6); Elsayed – E. Gomez 7:5, 6:3; K-M. Maamoun/Safwat – Andrade/Hidalgo 7:6 (5), 7:6 (3); Bassem Sobhy – Andrade 6:4, 5:7, 7:10.

Norwegia – Łotwa 4:0: Durasovic – Strombachs 7:5, 6:2; Ruud – Rocens 6:1, 6:1; Durasovic/Ruud – Rocens/Strombachs 6:1, 6:3; Budkova Kjaer – Rolis 6:3, 6:4.

Kolumbia – Luksemburg 3:2: Mejia – Rodesch 6:7 (3), 3:6; Soriano Barrera – Knaff 4:6, 6:2, 4:6; Barrientos/C. Rodriguez – Knaff/Rodesch 6:3, 6:7 (1), 6:1; Mejia – Knaff 6:2, 6:3; Soriano Barrera – Rodesch 6:3, 7:6 (5).

Pakistan – Indie 0:3: Qureshi – Ramanathan 7:6 (3), 6:7 (4), 0:6; A. Khan – Balaji 5:7, 3:6; A. Khan/Murtaza – Bhambri/Myneni 2:6, 6:7 (5); Shoaib – Kaliyanda Poonacha. 

Bułgaria – Bośnia i Hercegowina 1:3: Kuzmanov – Fatic 6:3, 3:6, 4:6; Milev – Dzumhur 3:6, 2:6; Donski/Lazarov – Basic/Dzumhur 6:7 (10), 3:6; Nesterov – Nedic 4:6, 6:2, 10:8.

Litwa – Gruzja 3:2: Gaubas – Purtseladze 3:6, 6:1, 5:7; Berankis – Tkemaladze 6:2, 6:2; Babelis/Butvilas – Bakshi/Metreveli 5:7, 6:4, 4:6; Berankis – Purtseladze 7:6 (5), 3:6, 7:6 (7); Gaubas – Tkemaladze 7:5, 6:3.

Grecja – Rumunia 4:0: S. Tsitsipas – Copil 6:3, 6:4; Thanos – Ionel 4:6, 6:3, 6:2; P. Tsitsipas/S. Tsitsipas – Copil/Cornea 6:7 (4), 6:3, 6:4; Xilas – Preda 6:1, 6:4.

Irlandia – Austria 0:4: Agwi – Thiem 6:7 (6), 3:6; O’Hoisin – Ofner 4:6, 4:6; Gannon/O’Hara – Erler/Miedler 1:6, 6:7 (5); Agwi – Miedler 3:6, 6:3, 8:10.

Meksyk – Dania 1:3: Escobedo – E. Moeller 7:5, 2:6, 2:6; Pacheco Mendez – Holmgren 7:6 (5), 6:7 (2), 6:3; Hach Verdugo/Reyes-Varela – Holmgren/Ingildsen 6:7 (1), 7:6 (1), 4;6; Escobedo – Holmgren 4:6, 4:6.

GRUPA ŚWIATOWA II PUCHARU DAVISA

Chiny – Słowenia 3:2: Zh. Zhang – Kriznik 6:0, 6:2; Y. Zhou – Dominko 7:5, 6:7 (3), 6:3; Y. Bu/Zh. Zhang – Dominko/Kriznik 3:6, 4:6; Zh. Zhang – Dominko 3:6, 4:6; Y. Zhou – Kriznik 5:7, 6:1, 6:3.

Wietnam – RPA 2:3: Ly – Henning 6:3, 6:4; Trinh – Van Wyk 6:3, 3:6, 0:6 i krecz T; Ly/Nguyen – Henning/Worst 6:4, 1:6, 4:6; Ly – Van Wyk 6:4, 3:6, 6:3; Trinh – Henning 2:6, 2:6. 

Tunezja – Kostaryka 3:0: Echargui – Flores 6:2, 6:3; Dougaz – Crespo Piedra 6:3, 5:7, 6:4; Mansouri/Ouakaa – Crespo Piedra/Flores 6:7 (4), 7:6 (3), 7:5.

Salwador – Pacific Oceania 4:0: D. Duran – Osmont 6:3, 6:0 Arevalo – Kelley 6:0, 6:2; Arevalo/Cruz – Fanguna/Osmont 6:3, 6:1; Fuentes Vasquez – Fanguna 6:0, 6:3. 

Hongkong – Zimbabwe 3:1: H. Wong – B. Lock 3:6, 6:3, 7:6 (5); C. Wong – C.J. Lock 6:2, 6:0; C.H. Wong/C. Wong – B. Lock/C.J. Lock 6:4, 6:0; Chan – Badza 7:6 (5), 4:6, 6:10.

Cypr – Maroko 1:3: Chrysochos – Dlimi 5:7, 6:7 (2); Efstathiou – Benchetrit 3:6, 2:6; Kyratzis/Neos – Benchetrit/Moundir 4:6, 4:6; Christodoulou – Karmoussi 6:3, 6:1.

Togo – Indonezja 3:2: Loglo – Fitriadi 1:6, 4:6; Setodji – Susanto 6:1, 6:2; Loglo/Setodji – Fitriadi/Susanto 6:3, 3:6, 7:5; Setodji – Fitriadi 2:6, 3:6; Loglo – Susanto 6:2, 6:2.

Urugwaj – Mołdawia 3:2: Roncadelli – Snitari 4:6, 6:1, 6:1; J. Aguilar Cardozo – Albot 2:6, 3:6; Behar/Carou – Albot/Cozbinov 7:5, 2:6, 6:3; Roncadelli – Albot 3:6, 1:6; J. Aguilar Cardozo – Snitari 6:1, 6:0.

Boliwia – Tajlandia 4:0: Prado Angelo – M. Jones 6:3, 6:2; M. Dellien – Trongcharoenchaikul 6:1, 6:1; Arias/F. Zeballos – Isaro/Samrej 7:6 (8), 6:4; Arias – Chanta 6:4, 6:3.

Paragwaj – Monako 1:3: Vallejo – Balleret 6:2, 6:4; Vergara del Puerto – Vacherot 2:6, 1:6; Vallejo/Vergara del Puerto – Arneodo/Nys 6:7 (2), 4:6; Vallejo – Vacherot 7:6 (0), 4:6, 4:6.

Jamajka – Barbados 2:3: Bicknell – Marshall 6:1, 3:6, 6:1; Phillips – D. King 3:6, 6:3, 5:7; Bicknell/Phillips – D. King/H. Lewis 6:3, 4:6, 4:6; Bicknell – D. King 6:1, 6:0; Phillips – Marshall 4:6, 6:1, 2:6.

Jak trening siłowy pomoże Ci lepiej grać w tenisa

Kategoria: Davis Cup