Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. Roland Garros 2023 w Paryżu – eliminacje już bez Polek

W Paryżu rozgrywane są trzystopniowe eliminacje wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2023. W gronie kobiet walczyły Katarzyna Kawa (279 WTA) i Maja Chwalińska (345 WTA).

30-letnia Kawa przegrała z trzy lata młodszą Kanadyjką Carol Zhao (177 WTA) 4:6, 7:5, 1:6. 21-letnia Chwalińska wygrała z rozstawioną z dwójką Włoszką Lukrecją Stefanini (105 WTA, 25 lat) 6:2, 6:1.

Maja od stanu 0:2 zdobyła dziesięć gemów z rzędu (6:2, 4:0). Zdominowała dużo wyżej notowaną rywalkę, która kiepsko czuła się na paryskiej mączce.

Chwalińska uległa Timofeevej

W drugiej rundzie Chwalińska nie sprostała Rosjance Marii Timofeevej (208 WTA) 6:1, 2:6, 1:6. Była skuteczna jedynie w pierwszym secie. 

W kwalifikacjach prezentuje się wiele znanych tenisistek jak Kolumbijka Camila Osorio, Amerykanka Taylor Townsend, Słowenka Tamara Zidansek czy Dunka Clara Tauson.

Transmisje wszystkich meczów eliminacji wyłącznie w Eurosporcie Extra.

Drabinka eliminacji kobiet

Wyniki

Druga runda – środa: Timofeeva – Chwalińska 1:6, 6:2, 6:1; Avanesyan – Pattinama Kerkhove 6:3, 4:6, 6:3; M. Andreeva – Arango 6:0, 6:2; Day – Bulgaru 6:4, 6:1; Mandlik – Rodionova 6:1, 4:6, 6:1; Pigossi – Noha Akugue 7:6 (2), 6:3; Osorio – S. Karatantcheva 6:0, 6:1; Shymanovich – Rouvroy 7:6 (0), 7:6 (4); Hontama – Yuan 4:6, 6:3, 6:2; Hibino – Grammatikopoulou 6:1, 6:1; Robbe – Jani 7:6 (4), 7:5; Bejlek – C. Zhao 6:4, 6:1; In-Albon – F. Jones 4:1 i krecz Brytyjki; Hruncakova – Radovanovic 7:5, 7:6 (1); B. Fruhvirtova – Von Deichmann 7:6 (4), 6:1; Rus – Palicova 6:3, 6:4; D. Yastremska – Vickery 6:2, 5:7, 6:3; Jacquemot – Dart 1:6, 6:1, 6:2; Uchijima – Raina 7:6 (1), 6:1; Waltert – Dmitruk 7:6 (6), 6:2; Minnen – Ruse 6:4, 6:1; Hunter – Barthel 6:3, 6:2; Townsend – Juvan 1:6, 6:3, 6:4; Fourlis – Carle 6:4 5:7, 6:2; Zidansek – Zakharova 3:6, 6:2, 6:2; A. Krueger – Boulter 6:2, 2:6, 7:6 (6), Ferro – C. Alves 6:0, 7:6 (5); Tauson – Marcinko 6:2, 6:1; E. Andreeva – Gadecki 6:4, 4:6, 6:1; Bolsova – Paquet 6:4, 6:7 (2), 6:4; Bjorklund – Hercog 6:0, 6:1; Danilovic – Wickmayer 6:3, 6:2.

Pierwsza runda – wtorek: Chwalińska – Stefanini 6:2, 6:1; C. Zhao – Kawa 6:4, 5:7, 6:1; Timofeeva – Melnikova 6:2, 6:1; Uchijima – Papamichail 6:2, 6:2; Von Deichmann – Snigur 6:1, 6:2; Bejlek – Hartono 6:7 (2), 6:4, 6:4; Raina – Dartron 7:5, 5:7, 6:2; Bolsova – Montgomery 6:1, 6:3; B. Fruhvirtova – Ruzic 3:6, 6:2, 7:6 (10); Jani – Jang 6:4, 6:3; Robbe – Hon 6:2, 7:6 (6); Zakharova – Zuger 6:1, 6:4; Paquet – Vicens Mas 3:6, 6:2, 6:2; Hunter – Golubic 6:4, 6:2; Jacquemot – Ormaechea 6:2, 6:2; Dart – K. Scott 6:3, 4:6, 6:4; Townsend – Stevanovic 7:6 (1), 6:2; Zidansek – Abduraimova 7:6 (2), 4:6, 6:2; Fourlis – Jimenez Kasintseva 6:4, 4:6, 6:3; Barthel – Tubello 6:4, 1:6, 6:2; Juvan – Bandecchi 6:4, 6:4; Marcinko – Sebov 3:6, 6:0, 6:2; Tauson – Swan 6:4, 6:2; Bjorklund – Korpatsch 7:5, 6:4; A. Krueger – Miyazaki 6:2, 6:4; Carle – Dolehidde 6:1, 6:2; Danilovic – Watson 6:4, 6:3; Wickmayer – Konjuh 6:3, 6:0; E. Andreeva – Benoit 6:1, 6:1; Gadecki – Semenistaja 6:0, 6:2; Boulter – N. Brancaccio 6:2, 4:6, 6:4; Hercog – Tan 5:7, 6:0, 7:6 (4).

Pierwsza runda – poniedziałek: M. Andreeva – P. Kudermetova 6:1, 6:4; Avanesyan – Astakhova 6:1, 6:3; Arango – Sakatsume 6:4, 6:1; Osorio – Serban 6:4, 6:3; S. Karatantcheva – Contreras Gomez 3:6, 6:1, 6:3; Palicova – Hosogi 6:0, 6:4; Pattinama Kerkhove – Romero Gormaz 3:6, 7:6 (5), 6:4; Grammatikopoulou – Kraus 6:4, 6:1; Noha Akugue – Lene 7:5, 4:6, 6:4; Pigossi – Govortsova 6:1, 6:3; Rus – Albie 6:2, 6:3; Radovanovic – Boisson 1:6, 6:2, 7:5; Waltert – Monnet 6:1, 6:3; Hruncakova – Kartal 2:6, 7:5, 6:4; Dmitruk – D. Mpetshi Perricard 6:1, 6:3; C. Alves – Lys 6:2, 3:6, 6:3; Yuan – Selekhmeteva 6:1, 3:6, 6:2; Minnen – Hobgarski 6:4, 6:2; Hibino – N. Han 4:6, 6:3, 6:1; Ruse – Cristian 6:3, 6:4; Bulgaru – Makarova 1:6, 6:3, 6:2; Hontama – Kempen 7:5, 6:2; Day – Jakupovic 6:1, 6:1; Shymanovich – Garland 6:4, 6:0; Rouvroy – Kenin 6:4, 6:3; Mandlik – Naef 7:5, 6:3; Rodionova – Wurth 7:6 (10), 6:0; Vickery – Bassols Ribera 2:6, 7:6 (1), 6:0; F. Jones – Vandeweghe 6:3, 6:3; In-Albon – Zacarias 6:3, 6:0; D. Yastremska – Ignatik 7:5, 6:3; Ferro – Bouzas Maneiro 6:3, 1:6, 6:1.

Bez biało-czerwonych

Żadnemu z Polaków nie udało się zakwalifikować do eliminacji zawodów mężczyzn. Grają m.in. Rosjanin Asłan Karatsev, Niemiec Yannick Hanfmann czy Argentyńczycy Juan Manuel Cerundolo i Facundo Bagnis. 

Drabinka eliminacji mężczyzn

W turniejach głównych singla rywalizować będą: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz. Rozstawieni będą Świątek (nr 1), Linette (nr 21) i Hurkacz (nr 13).  

Losowanie odbędzie się 25 maja o godz. 14. 

Tenis. Iga Świątek wznowiła treningi w Paryżu

Kategoria: WTA