Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Ruszyła LOTTO SuperLIGA – wyniki spotkań

W sobotę w Poznaniu ruszyła pierwsza edycja drużynowych rozgrywek LOTTO SuperLIGA. Park Tenisowy Olimpia przegrała z Górnikiem Bytom. Inne mecze odbyły się w niedzielę.

Osavi Tennis Team Kalisz był słabszy od Mery Warszawa, AZS Tenis Poznań uległ CKT Grodzisk Mazowiecki, a w hicie kolejki Kubala Ustroń nie sprostała Advantage Bielsko-Biała. 

PT OLIMPIA POZNAŃ – KS GÓRNIK BYTOM 1:5

Kamilla Bartone – Weronika Falkowska 6:7 (3), 6:4, 13:15; Anastazja Soboleva – Daria Lopatetska 6:7 (2), 5:7; Oleksiej Krutykh – Gregoire Barrere 3:6, 6:3, 8:10; Błażej Sopoliński – Georgi Kravchenko 3:6, 4:6; Bartone/Soboleva – Falkowska/Lopatetska 7:6 (5), 6:4; Patrik Niklas-Salminen/Aldin Setkic – Barrere/Kravchenko 4:6, 6:7 (3).

OSAVI TENNIS TEAM KALISZ – WKT MERA WARSZAWA 2:4

Martyna Zaremba – Daria Snigur 2:6, 0:6; Karolina Bartusek – Aleksandra Jeleń 4:6, 2:6; Petr Hajek – Roberto Marcora 6:4, 3:6, 6:10; Piotr Gryńkowski – Michał Mikuła 6:1, 2:6, 10:8; Bartusek/Zaremba – Jeleń/Snigur 2:6, 1:6; Gryńkowski/Hajek – Marcora/Piotr Pawlak 6:4, 2:6, 10:6.

AZS TENIS POZNAŃ – CKT GRODZISK MAZOWIECKI 2:4

Anna Hertel – Elitsa Kostova 7:5, 6:0; Wiktoria Rutkowska – Martyna Kubka 3:6, 6:4, 11:9; Maciej Smoła – Kacper Żuk 6:7 (5), 1:6; Przemysław Michocki – Jerzy Janowicz 2:6, 6:7 (3); Hertel/Rutkowska – Kubka/Katarzyna Piter 2:6, 3:6; Smoła/Dawid Taczała – Łukasz Kubot/Żuk 3:6, 1:6.

KT KUBALA USTROŃ – BKT ADVANTAGE BIELSKO-BIAŁA 1:5

Rebecca Sramkova – Katarzyna Kawa 2:6, 0:6; Julia Oczachowska – Maja Chwalińska 0:6, 0:6; Lukas Rosol – Jozef Kovalik 1:6, 3:6; Paweł Ciaś – Michał Dembek 4:6, 3:6; Oczachowska/Sramkova – Chwalińska/Kawa 1:6, 1:6; Mateusz Kowalczyk/Rosol – Dembek/Kovalik 7:6 (5), 2:6, 10:6.

LOTTO SuperLIGA to nowatorski projekt. Rywalizacja najlepszych polskich klubów tenisowych w rundzie zasadniczej potrwa do 14 sierpnia. Faza ta wyłoni cztery najlepsze kluby, które w grudniu rywalizować będą w turnieju FINAL FOUR o tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

SKŁADY ZESPOŁÓW LOTTO SUPERLIGI

AZS Tenis Poznań (Magda Linette, Anna Hertel, Wiktoria Rutkowska, Amelia Paszun, Zuzanna Krygier, Sylwia Zagórska, Oleg Prihodko, Piotr Matuszewski, Przemysław Michocki, Dominik Nazaruk, Borys Zgoła, Maciej Smoła, Petr Nouza, Dawid Taczała).

BKT Advantage Bielsko-Biała (Viktoria Kuzmova, Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska, Laura Noskova, Tereza Smitkova, Jessika Maleckova, Maryna Chernyshova, Patrycja Niewiadomska, Johana Markova, Jiri Vesely, Alex Molcan, Lukas Lacko, Josef Kovalik, Zdenek Kolar, David Poljak, Michał Dembek, Maciej Rajski) – wycofana została Varvara Gracheva.

CKT Grodzisk Mazowiecki (Alison Van Uytvanck, Dalma Galfi, Irina Bara, Jekaterina Gorgodze, Elitsa Kostova, Valeria Strakhova, Martyna Kubka, Katarzyna Piter, Paula Kania-Choduń, Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Jan Zieliński, Maks Kaśnikowski, Yann Wójcik).

KS Górnik Bytom (Tereza Martincova, Magdalena Fręch, Weronika Falkowska, Daria Lopatetska, Marcelina Podlińska, Stefania Rogozińska-Dzik, Olivia Bergler, Zuzanna Bednarz, Magdalena Hędrzak, Gregoire Barrere, Vit Kopriva, Dalibor Svrcina, Lukas Klein, Georgi Kravchenko, Martyn Pawelski, Wojciech Marek, Karol Krawczyński, Maciej Ziomber).

KT Kubala Ustroń (Marta Kostyuk, Rebecca Sramkova, Lena Papadakis, Natalia Siedliska, Joanna Zawadzka, Julia Oczachowska, Aleksandra Wierzbowska, Marta Leśniak, Illya Marchenko, Lukas Rosol, Paweł Ciaś, Jaroslav Pospisil, Artem Smirnov, Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk, Kamil Gajewski, Aleks Majewski, Adam Chadaj).

Park Tenisowy Olimpia Poznań (Kamilla Bartone, Julie Belgraver, Marta Burak, Magdalena Kiszczyńska, Anna Korzeniak, Anastazja Soboleva, Aldin Setkic, Jurgen Zopp, Patrick Niklas-Salminen, Leo Borg, Sora Fukuda, Marcel Politowicz, Błażej Sopoliński, Radosław Jandy) – wycofane zostały: Varvara Flink i Daria Shauha.

WKT Mera Warszawa (Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Kristina Kucova, Daria Snigur, Paula Ormaechea, Aleksandra Jeleń, Laura Koralnik, Sergiej Stakhovsky, Roberto Marcora, Luca Vanni, Daniel Michalski, Michał Mikuła, Piotr Pawlak, Mariusz Fyrstenberg) – wycofana została Anna Kubareva. 

Osavi Tennis Team Kalisz (Katerina Mandelikova, Ivana Sebestova, Vanessa Sulcova, Martyna Zaremba, Karolina Bartusek, Agata Będkowska, Oliwia Jędrzejczak, Wiktoria Konieczna, Jowana Kołowrotkiewicz, Witalij Sachko, Petr Hajek, Piotr Gryńkowski, Michał Matuszewski, Maciej Nowak, Mikołaj Szmyrgała, Maciej Duda, Mikołaj Biedermann).   

Terminarz rozgrywek

Tenis. Wystartowała forBET 1.LIGA – wyniki pierwszej kolejki

Kategoria: SuperLiga