Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Noskova 6:3, 3:6, 7:6 (2); Fręch - Samson 3:6, 6:0, 4:2 i krecz Laury; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Danilovic 3:6, 6:3, 7:6 (1); Avanesyan - Cristian 7:5, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Parks - Shinikova 7:5, 6:2; Kung - Glushko 6:1, 3:6, 6:3; KITZBUHEL ATP 250: Hanfmann - Seyboth Wild 7:6 (2), 6:4; M. Berrettino - Moreno de Alboran 7:6 (5), 6:3.

Tenis. Simona Halep liderką rumuńskiego zespołu w meczu BJKC Cup z Polkami w Radomiu

Była liderka rankingu WTA Simona Halep będzie największą gwiazdą reprezentacji Rumunii w meczu Billie Jean King Cup z Polską (15-16 kwietnia w Radomskim Centrum Sportu).

W spotkaniu, którego stawką będzie miejsce w listopadowym turnieju finałowym o BJKC, wystąpi też Iga Świątek.

Horia Tecau kapitanem

Simona Halep w ubiegłym roku zmagała się z problemami zdrowotnymi, a w tym sezonie wróciła na korty i jest obecnie na 26. miejscu na świecie.

Oprócz niej nowy kapitan reprezentacji Rumunii – Horia Tecau (były znakomity deblista), powołał na mecz w Radomiu: Elenę-Gabrielę Ruse (57 WTA), Irinę-Camelię Begu (72 WTA) i Monicę Niculescu (43. w deblowym rankingu WTA).

Natomiast już w czwartek skład polskiej drużyny ogłosił kapitan Dawid Celt. Na twardym korcie w Radomskim Centrum Sportu zobaczymy – oprócz Igi Świątek, Magdę Linette, Magdalenę Fręch, Maję Chwalińską i Alicję Rosolską. 

Przedsmak rywalizacji

W nocy z piątku na sobotę (o godz. 2) będziemy mieli przedsmak kwietniowej rywalizacji liderek obydwu drużyn, bowiem spotkają się w półfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Dotychczasowy bilans ich pojedynków jest korzystny dla Rumunki 2:1.

– Obecność Halep w Radomiu to przede wszystkim świetna informacja dla kibiców, bo nieczęsto w Polsce mają możliwość zobaczyć na żywo mecz zawodniczek takiego kalibru, co Simona i Iga. Ale też pamiętajmy, że spotkanie Bille Jean King Cup, to nie tylko mecz Świątek – Halep. W składach obydwu drużyn mamy też inne świetne zawodniczki, co będzie gwarancją wielkich emocji i ciekawych pojedynków – uważa kapitan reprezentacji Dawid Celt.

– Zapowiadają się niesamowite emocje i wyjątkowe wydarzenie w polskim tenisie, o czym najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie biletami. Wszystko wskazuje na to, że w kwietniu obie drużyny zagrają przy pełnych trybunach, co nie dziwi biorąc pod uwagę jak mocne składy zobaczymy w Radomiu. To nowoczesny obiekt, niedawno otwarty, a takich nowoczesnych hal niewiele mamy w kraju. Dlatego cieszy nas poważne zaangażowanie władz miasta w to wydarzenie – podkreśla Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.  

Tenis. Świątek, Linette, Fręch, Chwalińska i Rosolska powołane na mecz Polska – Rumunia w BJKC w Radomiu

Kategoria: BJKC