Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Fręch - Maria 3:6, 6:3, 6:1; Raducanu - Snigur 6:2, 6:2; 'S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Galfi - V. Kudermetova 6:3, 3:6, 7:5; Alexandrova - Bektas 7:5, 6:4; Krunic - Pegula 7:6 (3), 6:7 (3), 6:4; STUTTGART ATP 250: Nakashima - Gasquet 6:3, 6:4; Struff - Rinderknech 6:4, 7:6 (0); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - Nardi 7:5, 7:5; T. Paul - Popyrin 5:7, 6:4, 6:3.

Tenis. Turniej Internazionali BNL d’Italia w Rzymie – listy zgłoszeń, losowanie

W poniedziałek w Rzymie rozpoczął się Internazionali BNL d’Italia 2023. W turniejach WTA 1000 i ATP 1000 powalczą m.in. Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz i Jan Zieliński. 

Na starcie zabraknie m.in. Petry Kvitovej, Belindy Bencic, Amandy Anisimovej, Emmy Raducanu, Rafaela Nadala, Matteo Berrettiniego czy Denisa Shapovalova. 

Losowanie 

Świątek (1 WTA), Linette (19 WTA) i Hurkacz (15 ATP) są rozstawieni. Rozpoczną zmagania od drugiej rundy (Iga i Magda w czwartek lub piątek, a Hubert w piątek lub sobotę). 

Rywalką Świątek (nr 1) będzie Rosjanka Anastazja Pavlyuchenkova (506 WTA). Linette (nr 17) trafi na Czeszkę Lindę Noskovą (54 WTA).

Dwie wygrane Fręch

W dwustopniowych eliminacjach grała Fręch (94 WTA). Była rozstawiona z nr 10. Wygrała z 18-letnią Włoszką Federicą Urgesi (964 WTA, 10 ITF, WC) 7:6 (9), 6:0 i 19-letnią Rosjanką Poliną Kudermetovą (142 WTA) 6:1, 6:2.

W środę w turnieju głównym zmierzy się z Włoszką Matyldą Paoletti (294 WTA). Zwyciężczyni spotka się z Amerykanką Madison Keys (23 WTA).

Drabinki turnieju kobiet

Drabinki turnieju mężczyzn

Uczestniczki turnieju WTA 1000 w Rzymie

Turniej główny singlaŚWIĄTEK, Sabalenka, Pegula, Jabeur, C. Garcia, Gauff, Rybakina, Kasatkina, Sakkari, Krejcikova, V. Kudermetova, Haddad Maia, Kar. Pliskova, Samsonova, Azarenka, Alexandrova, LINETTE, Trevisan, Keys, Ostapenko, Vekic, Potapova, Q. Zheng, Andreescu, E. Mertens, Teichmann, Badosa, Martic, Pera, Bouzkova, Kalinina, Begu, Kostyuk, S. Rogers, Cirstea, Lin Zhu, Giorgi, Gracheva, Putintseva, Sasnovich, Stephens, L. Fernandez, Cocciaretto, Muchova, Noskova, Xiyu Wang, Parks, C. Liu, L. Davis, A. Bogdan, L. Fruhvirtova, Xinyu Wang, Sherif, Kalinskaya, Blinkova, Kanepi, Niemeier, Paolini, McNally, Kontaveit, Cornet, T. Maria, Tsurenko, Kovinic, Volynets, Zanevska, Bucsa, Grabher, Vondrousova, Svitolina, Pavlyuchenkova, Podoroska, Strycova, Tig, Bronzetti, Parrizas Diaz, Baindl, Kenin, Stefanini (WC), Errani (WC), N. Brancaccio (WC), Rosatello (WC), Paoletti (WC), Cherubini (WC), Pigato (WC), Spiteri (WC).

Wycofały się: Kvitova, Bencic, S. Zhang, Collins, Siniakova, Anisimova, Raducanu, Peterson.

Eliminacje singla: Tomova, Masarova, Bonaventure, Friedsam, Bondar, Rakhimova, Galfi, Martincova, Dodin, FRĘCH, Rus, Hibino, Birrell, E. Andreeva, Osorio, Bassols Ribera, Townsend, Pigossi, Bolsova, Waltert, Danilovic, Jeanjean, Sebov, Dart, D. Yastremska, Vickery, Gadecki, Hon, Uchijima, Hesse, K. Scott, Mandlik, Ruse, Bouchard, Bjorklund, Fourlis, Konjuh, P. Kudermetova, Papamichail, Jacquemot, Mladenovic, Bejlek, Colmegna (WC), Moratelli (WC), Turati (WC), Urgesi (WC), Chiesa (WC), Bertoldo (WC).

Uczestnicy turnieju ATP 1000 w Rzymie

Turniej główny singla: Djokovic, Alcaraz, Medvedev, Ruud, S. Tsitsipas, Rublev, Rune, Sinner, Auger-Aliassime, Fritz, Tiafoe, Khachanov, Norrie, HURKACZ, A. Zverev, T. Paul, Musetti, De Minaur, Coric, Evans, Bautista Agut, Korda, Van de Zandschulp, F. Cerundolo, Baez, Dimitrov, Kecmanovic, Nishioka, Davidovich Fokina, Griekspoor, Lehecka, Shelton, Cressy, Lajovic, Ruusuvuori, Zapata Miralles, Gasquet, Nakashima, Mannarino, Sonego, Wolf, Jarry, A. Murray, Carballes Baena, McDonald, Bublik, Barrere, Y. Wu, Molcan, Etcheverry, Ramos-Vinolas, Giron, Lestienne, Kubler, Moutet, Halys, Cachin, Ivashka, Djere, Schwartzman, Borges, Huesler, Humbert, Rinderknech, Fucsovics, Cecchinato, Monteiro, O’Connell, Garin, Munar, Goffin, Van Assche, H. Dellien, Pella, Edmund, Wawrinka, Chardy, Varillas, Arnaldi (WC), Passaro (WC), Zeppieri (WC), Fognini (WC), Nardi (WC). 

Wycofali się: Nadal, M. Berrettini, Carreno Busta, Cilic, Kyrgios, Shapovalov, Bonzi, Draper, M. Ymer, Isner, Brooksby, Coria. 

Eliminacje singla: Popyrin, Altmaier, A. Muller, Shevchenko, Zh. Zhang, Galan, J.M. Cerundolo, Kovacevic, Hanfmann, Daniel, Gojo, Kokkinakis, Safiullin, Virtanen, Rodionov, Machac, Fils, Grenier, Ugo Carabelli, Marozsan, Basilashvili, P. Martinez, R. Brancaccio, Marterer, E. Ymer, Barrios Vera, Skatov, Kovalik, Agamenone, J. Sousa, Peniston, M. Bellucci, Kopriva, Sels, Maestrelli, Em. Nava, Vavassori, Pellegrino, Meligeni Alves, Choinski, Bonadio, Krutykh, Collarini, Cobolli (WC), Gigante (WC), Ferrari (WC), Napolitano (WC), Ocleppo (WC). 

Gra podwójna: Koolhof/Skupski, Ram/Salisbury, Dodig/Krajicek, Arevalo/Rojer, Mektic/Pavic, Glasspool/Heliovaara, Bopanna/Ebden, S. Gonzalez/Roger-Vasselin, M. Granollers/H. Zeballos, Krawietz/Puetz, NYS/ZIELIŃSKI, Middelkoop/Mies, J. Murray/Venus, M. Gonzalez/Molteni, Mahut/F. Martin, Lammons/Withrow, Cabal/Farah, Erler/Miedler, Bolelli/Fognini, De Minaur/Kubler, Evans/Shelton, McDonald/Tiafoe, Khachanov/Rublev, Fritz/T. Paul, Baez/Zapata Miralles, Melo/A. Zverev, DAVIDOVICH FOKINA/HURKACZ.

Tenis. Iga Świątek wygrała w turnieju WTA 1000 w Rzymie

Kategoria: ATP, WTA