Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

Tenis. Turniej ITF J100 juniorów Grand Prix Wojciecha Fibaka w Poznaniu – wyniki

Na kortach AZS Poznań przy ul. Noskowskiego 25 odbył się turniej ITF J100 juniorów w ramach 47. edycji Grand Prix Wojciecha Fibaka. 

W zawodach w Wielkopolsce znakomicie spisała się Barbara Straszewska, która zagrała w finale singla. W półfinale była Nadia Kulbiej. Do ćwierćfinału dotarł Filip Kosiński. W grze podwójnej po tytuł sięgnęły Martyna Mackiewicz i Brytyjka Brooke Black.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Zhenikhova – Wawrzkiewicz 5:7, 6:4, 6:3; Dehmel – Wojtaszczyk 6:3, 7:5; Furutani – Dobiasova 6:3, 6:4; (6) Straszewska – Br. Black 6:1, 6:2; (3) Podhajecka – Affelt 1:6, 7:6 (2), 6:2; Bajraliu – Pawelska 3:6, 6:2, 3:2 i krecz Mai; Maines – Mackiewicz 6:0, 6:0; (5) Galiievska – Piechowicz 6:1, 6:3; (7) Czajka – Kmiecik 6:0, 6:0; Kolyada – Kovacevic 6:3, 6:3; Bertacchi – Skorupska 5:7, 6:0, 6:0; (4) Loudon – Krześniak 6:2, 6:1; (8) Hejtmanek – Kołodziejska 6:1, 6:1; Sushkova – Gołda 6:2, 7:5; Bernovich – Rahman 6:4, 7:6 (5); (2) Kulbiej – Kunz 6:1, 6:2.

Druga runda: Zhenikhova – Dehmel 6:1, 6:3; Straszewska – Furutani 6:2 5:7, 6:3; Bajraliu – Podhajecka 6:7 (2), 6:1, 6:0; Maines – Galiievska 3:6, 6:3, 6:3; Kolyada – Czajka 6:7 (5), 6:3, 7:5; Bertacchi – Loudon 6:1, 6:4; Hejtmanek – Sushkova 6:3, 7:6 (5); Kulbiej – Bernovich 4:6, 6:1, 6:4. 

Ćwierćfinały: Straszewska – Zhenikhova 5:7, 6:4, 6:4; Bajraliu – Maines 7:5, 6:1; Bertacchi – Kolyada 6:2, 7:6 (0); Kulbiej – Hejtmanek 4:6, 6:4, 7:5.

Półfinały: Straszewska – Bajraliu 6:2, 6:2; Bertacchi – Kulbiej 6:4, 6:1.

Finał: Bertacchi – Straszewska 6:4, 4:6, 6:4.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Verdese – (1) Rejchtman Vinciguerra 7:6 (4), 6:2; Zick – M. Kowal 6:1, 6:3; Pinter – Krawczyk 6:2, 6:2; (7) Almazan Valiente – Zaorski 6:3, 3:6, 6:1; Stribu – P. Kowal 6:1, 6:2; Sekachov – Baragiola Mordini 7:5, 7:6 (5); Doskocil – Marozau 6:3, 4:6, 6:4; Kastsiukevich – (8) Kokot 3:6, 7:6 (6), 6:4; Bilozertsev – (5) Seghetti 6:0, 7:5; Lyapshin – Hrynkiewicz 7:6 (4), 6:1; Todoran – Knitter 6:1, 6:1; (4) Turcanu – Garbacz 6:3, 4:6, 6:3; Garcia Paez – (6) Jędrzejczak 6:2, 6:3; Ważny – Dambins 6:2, 6:2; Kosiński – Graski 7:6 (1), 3:6, 6:2; (2) Arcuschin – Leti Messina 6:2, 6:3. 

Druga runda: Zick – Verdese 7:6 (3), 6:4; Almazan Valiente – Pinter 6:2, 6:3; Sekachov – Stribu 6:3, 6:4; Doskocil – Kastsiukevich 7:6 (5), 7:5; Bilozertsev – Lyapshin 2:6, 6:2, 6:4; Turcanu – Todoran 3:6, 7:5, 6:2; Garcia Paez – Ważny 6:0, 6:0; Kosiński – Arcuschin 6:4, 7:6 (10).

Ćwierćfinały: Almazan Valiente – Zick 6:2, 6:2; Sekachov – Doskocil 4:6, 6:1, 6:3; Turcanu – Bilozertsev 6:4, 6:1; Garcia Paez – Kosiński 6:4, 4:6, 6:3.

Półfinały: Almazan Valiente – Sekachov 6:7 (6), 6:3, 6:1; Turcanu – Garcia Paez 6:2, 6:3.

Finał: Almazan Valiente – Turcanu 6:1, 6:3.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kulbiej/Podhajecka – Bernovich/Kovacevic 6:2, 6:2; Black/Mackiewicz – Krześniak/Skorupska 6:1, 6:2; (3) Galiievska/Hejtmanek – Kmiecik/Kołodziejska 6:2, 6:3; Furutani/Rahman – Maćkowiak/Piechowicz 6:0, 6:3; Dobiasova/Kunz – Czajka/Pawelska walkower; (4) Bajraliu/Loudon – Dehmel/Penkevych 6:3, 6:2; Bertacchi/Maines – Janusz/Wojtaszczyk 6:4, 7:5; (2) Straszewska/Zhenikhova – Głowacka/Gołda 6:4, 6:0. 

Ćwierćfinały: Black/Mackiewicz – Kulbiej/Podhajecka 6:2, 6:1; Galiievska/Hejtmanek – Furutani/Rahman 6:1, 6:3; Bajraliu/Loudon – Dobiasova/Kunz 6:3, 6:1; Straszewska/Zhenikhova – Bertacchi/Maines 7:5, 6:4.

Półfinały: Black/Mackiewicz – Galiievska/Hejtmanek walkower; Straszewska/Zhenikhova – Bajraliu/Loudon 5:7, 7:5, 10:6.

Finał: Black/Mackiewicz – Straszewska/Zhenikhova 7:5, 4:6, 10:6.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Stribu/Turcanu – Graski/Pinter 6:3, 6:1; Kosiński/Ważny – Cocola/Verdes 7:6 (2), 7:6 (5); (3) Arcuschin/Zick – Bilozertsev/Lyapshin 2:6, 6:2, 10:7; Knitter/Todoran – Kokot/Krawczyk 6:7 (4), 6:2, 10:5; Baragiola Mordini/Seghetti – Jędrzejczak/Juszczak 6:4, 6:1; (4) Almazan Valiente/Garcia Paez – Nowacki/Plenkiewicz 6:1, 6:1; Hrynkiewicz/M. Kowal – Sekachov/Zaorski 7:5, 6:3; Johnson-Hauldren/Kastsiukevich – (2) Dambins/Rejchtman Vinciguerra 6:4, 7:6 (4). 

Ćwierćfinały: Stribu/Turcanu – Kosiński/Ważny 6:3, 6:4; Arcuschin/Zick – Knitter/Todoran 6:3, 6:7 (9), 10:7; Almazan Valiente/Garcia Paez – Baragiola Mordini/Seghetti 6:4, 3:6, 10:4; Johnson-Hauldren/Kastsiukevich – Hrynkiewicz/M. Kowal 6:2, 7:6 (0).

Półfinały: Stribu/Turcanu – Arcuschin/Zick 6:0, 7:6 (3); Almazan Valiente/Garcia Paez – Johnson-Hauldren/Kastsiukevich 7:6 (2), 6:1.

Finał: Stribu/Turcanu – Almazan Valiente/Garcia Paez 1:6, 6:4, 16:14.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kmiecik – bye; Kokocha – Maćkowiak 3:6, 6:3, 10:7; J. Pabisiak – Kliber 6:2, 6:2; (7) Piechowicz – bye; (2) Głowacka – bye; Dehmel – Mrzygłód 6:3, 6:3; Mał. Bajorek – Chylińska 6:2, 6:3; (8) Hornecka – bye; (3) Marinkovic – bye; M. Jandera – Kusa 6:2, 3:6, 10:4; Z. Janusz – Henke 6:4, 6:2; (5) Krześniak – bye; (4) Affelt – bye; Penkevych – Slahayeva 6:3, 6:4; Narti – Gawrysiak 6:2, 6:0; (6) Podolak – bye.

Druga runda: Kmiecik – Kokocha 6:1, 6:3; Piechowicz – J. Pabisiak 3:6, 6:2, 10:6; Dehmel – Głowacka 6:3, 6:4; Mał. Bajorek – Hornecka 2:6, 6:3, 10:4; Marinkovic – M. Jandera 6:1, 6:0; Krześniak – Z. Janusz 6:3, 6:1; Affelt – Penkevych 6:4, 6:3; Podolak – Narti 6:3, 6:1.

Trzecia runda: Piechowicz – Kmiecik 6:3, 4:6, 17:15; Dehmel – Mał. Bajorek 6:1, 6:7 (2), 10:3; Krześniak – Marinkovic 6:3, 6:1; Affelt – Podolak 7:6 (5), 6:4.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kastsiukevich – bye; Buchwald – Biela 7:5, 5:7, 10:7; Garbacz – Vidiri 2:6, 6:4, 10:4; (6) Johnson-Hauldren – S. Wojciechowski 6:0, 6:0; (2) Baragiola Mordini – bye; Nowacki – Hoida 6:1, 5:7, 10:7; Kołodziejczyk – Tvede 6:2, 4:6, 10:6; (7) Kruppe – Wasiak 6:3, 6:3; (3) Todoran – bye; Sterniczuk – O. Jandera 6:2, 6:3; Leti Messina – Kęsy 6:2, 6:2; (8) H. Plenkiewicz – W. Lewandowski 7:6 (6), 6:2; (4) Cocola – bye; Małecki – Gvylava 3:6, 7:6 (1), 10:8; Marozau – K. Pabisiak 6:1, 6:4; (5) Juszczak – Bajołek 6:0, 6:2.

Druga runda: Kastsiukevich – Buchwald 6:4, 7:6 (4); Garbacz – Johnson-Hauldren 6:4, 5:7, 10:7; Baragiola Mordini – Nowacki 6:4, 5:7, 10:7; Kruppe – Kołodziejczyk 6:1, 6:2; Todoran – Sterniczuk 6:2, 6:2; Leti Messina – H. Plenkiewicz 6:2, 6:2; Cocola – Małecki 6:2, 6:1; Marozau – Juszczak 6:1, 6:0. 

Trzecia runda: Kastsiukevich – Garbacz 6:1, 6:1; Baragiola Mordini – Kruppe 6:4, 6:0; Todoran – Leti Messina 6:2, 6:4; Marozau – Cocola 2:6, 6:4, 10:5.

Tenis. Turniej ITF juniorów Grand Prix Wojciecha Fibaka w Poznaniu – wyniki

Kategoria: ITF Juniors