Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. Turniej ITF J300 Bytom Juniors Open Polska 2023 – wyniki

Na kortach Górnika odbył się turniej ITF J300 Bytom Juniors Open Polska 2023. Bohaterką była Monika Stankiewicz, która triumfowała w singlu. 

Zaczynała zawody od eliminacji – podobnie jak inna zawodniczka z Top 100 rankingu ITF – Japonka Hayu Kinoshita. Polka awansuje do czołowej 40 na świecie. W ćwierćfinale singla był Fryderyk Lechno-Wasiutyński.

Dzikie karty do XI Memoriału Jacka Widawskiego otrzymali: Magdalena Baniak, Maria Głowacka, Hanna Koprowska, Maja Pawelska, Martyna Mackiewicz, Kinga Wahl-Maniecka, Nikodem Barcik, Adam Majchrzak, Leon Zaorski, Antoni Wieczorek, Jakub Włodarczyk oraz Grek Pavlos Tsitsipas, młodszy brat Stefanosa. 

W eliminacjach startowały dwie zawodniczki z Top 100 rankingu ITF, które nie zgłosiły się w porę do imprezy głównej: Moni

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) M. Yu – bye; Zidelova – Baniak 5:7, 6:1, 6:4; Ionescu – Krockova 6:4, 6:4; (15) Bergkvist Larsson – bye; (12) Sucha – bye; Furutani – Czajka 7:5, 5:7, 6:3; Roura Llaverias – Varga 7:5, 6:3; (5) Stankiewicz – bye; (4) Tomajkova – bye; Grujic – Koprowska 6:4, 6:1; Orlińska – Zack 7:5, 6:1; (16) Mravcova – bye; (11) Nishino – bye; Straszewska – Miskovic 6:4, 6:1; Głowacka – Vladson 6:4, 6:2; (6) Gilheany – bye; (7) Gandolfi – bye; Pranyte – Podhajecka 6:3, 6:4; Teixido Garcia – Kulbiej 6:2, 7:5; (10) Smekalova – bye; (13) Taraba Wallberg – bye; Galiievska – Wahl-Maniecka 6:0, 6:1; T. Sramkova – Bozova 3:6, 7:6 (2), 6:0; (3) Kinoshita – bye; (8) Górska – bye; Fajmonova – Loudon 5:7, 6:2, 6:3; Zeltina – Mackiewicz 6:3, 6:4; (9) Haddad – bye; (14) Jandova – bye; Pavlechova – Diaz Adrover 7:5, 1:6, 6:4; Pawelska – Daniels 3:6, 6:4, 6:3; (2) Zhiyenbayeva – bye. 

Druga runda: M. Xu – Zidelova 7:5, 6:2; Ionescu – Bergkvist Larsson 6:2, 6:3; Furutani – Sucha 6:4, 6:4; Stankiewicz – Roura Llaverias 7:5, 6:4; Grujic – Tomajkova 7:6 (6), 6:3; Orlińska – Mravcova 6:0, 6:3; Straszewska – Nishino 7:5, 6:1; Gilheany – Głowacka 7:6 (2), 6:2; Gandolfi – Pranyte 6:4, 6:4; Smekalova – Teixido Garcia 7:6 (3), 7:5; Taraba Wallberg – Galiievska 7:5, 7:5; Kinoshita – T. Sramkova 6:1, 6:1; Fajmonova – Górska 6:0, 5:7, 6:3; Haddad – Zeltina 6:2, 7:6 (4); Jandova – Pavlechova 6:1, 2:6, 6:1; Zhiyenbayeva – Pawelska 6:2, 6:3.

Trzecia runda: M. Xu – Ionescu 7:5, 3:6, 6:0; Stankiewicz – Furutani 6:0, 6:1; Grujic – Orlińska 2:6, 6:1, 6:4; Gilheany – Straszewska 3:6, 6:3, 6:0; Gandolfi – Smekalova 6:2, 6:2; Kinoshita – Taraba Wallberg 6:1, 6:4; Fajmonova – Haddad 7:5, 6:1; Zhiyenbayeva – Jandova 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Stankiewicz – M. Xu 6:3, 6:4; Grujic – Gilheany 7:6 (3), 6:3; Gandolfi – Kinoshita 6:3, 6:4; Fajmonova – Zhiyenbayeva 6:2, 7:5.

Półfinały: Stankiewicz – Grujic 6:3, 6:2; Gandolfi – Fajmonova 6:2, 6:0.

Finał: Stankiewicz – Gandolfi 6:3, 6:0.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Cina – bye; Schwarc – Wieczorek 6:0, 6:0; Cordoba – A. Majchrzak 6:1, 4:6, 6:2; (16) Faurel – bye; (11) Petak – bye; Vasami – Kokot 4:6, 6:2, 6:3; Stribu – Barsukov 6:4, 6:2; (8) Pisaric – bye; (4) Boorgaard – bye; Garcia Paez – Rakhmatullayev 7:6 (2), 7:6 (7); Cocola – Todoran 3:6, 6:1, 6:2; (15) Lechno-Wasiutyński – bye; (10) Jodar – bye; Klimas – Barcik 6:3, 6:1; Mazdrashki – J. Włodarczyk 6:2, 6:4; (7) Parisca – bye; (5) Kalina – bye; Planella Hernandez – Migdalski 6:2, 6:1; De Marchi – Tens 6:2, 7:6 (9); (12) Bidan – bye; (13) Boosarawongse – bye; Turcanu – Zaorski 6:2, 5:7, 6:3; Segado Esteve – Pav. Tsitsipas 6:2, 6:3; (3) Bennani – bye; (6) Karahan – bye; Nano – Krawczyk 6:3, 1:6, 6:1; M. Petkovic – Vales 7:6 (2), 6:2; (9) Pascual Ferra – bye; (14) Grzegorzewski – bye; Santamarta Roig – Angelini 7:5, 6:1; Jędrzejczak – Warik 6:2, 6:4; (2) Barbier Gazeu – bye. 

Druga runda: Cina – Schwarc 6:1, 6:2; Faurel – Cordoba 7:6 (5), 7:5; Vasami – Petak 7:6 (9), 7:5; Pisaric – Stribu 6:4, 7:6 (6); Boorgaard – Garcia Paez 6:1, 4:6, 6:4; Lechno-Wasiutyński – Cocola 1:6, 7:6 (4), 6:3; Jodar – Klimas 6:4, 6:2; Parisca – Mazdrashki 6:1, 4:6, 6:2; Planella Hernandez – Kalina 6:3, 7:5; De Marchi – Bidan 6:4, 6:3; Boosarawongse – Turcanu 7:5, 6:2; Bennani – Segado Esteve 1:6, 6:3, 6:1; Karahan – Nano 7:5, 6:4; Pascual Ferra – M. Petkovic 6:3, 6:2; Santamarta Roig – Grzegorzewski 4:6, 6:0, 6:3; Barbier Gazeu – Jędrzejczak 6:0, 7:6 (5).

Trzecia runda: Cina – Faurel 3:6, 6:3, 6:3; Pisaric – Vasami 6:4, 6:7 (4), 6:3; Lechno-Wasiutyński – Boogaard 7:6 (6), 6:3; Jodar – Parisca 6:0, 6:3; Planella Hernandez – De Marchi 6:3, 1:6, 7:6 (11); Bennani – Boosarawongse 6:1, 7:6 (3); Karahan – Pascual Ferra 6:3, 6:4; Santamarta Roig – Barbier Gazeu 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Cina – Pisaric 6:3, 6:3; Jodar – Lechno-Wasiutyński 6:3, 6:3; Bennani – Planella Hernandez 4:6, 7:5, 7:5; Santamarta Roig – Karahan 6:7 (6), 6:4, 6:4.

Półfinały: Cina – Jodar 4:6, 7:6 (3), 7:6 (6); Bennani – Santamarta Roig 6:0, 6:2.

Finał: Cina – Bennani 6:4, 6:4.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kinoshita/Zhiyenbayeva – bye; Ionescu/Miskovic – Bozova/Zack 6:3, 3:6, 10:7; Mackiewicz/Straszewska – Fajmonova/Mravcova 4:6, 6:2, 16:14; (6) Bergkvist Larsson/Taraba Wallberg – bye; (4) Jandova/Stankiewicz – bye; Kulbiej/Pranyte – Czajka/Pawelska 7:6 (5), 7:5; Baniak/Koprowska – Diaz Adrover/Grujic 7:6 (1), 2:6, 10:8; (5) Haddad/Nishino – bye; (7) Daniels/Sucha – bye; Loudon/Zidelova – Husar/Wahl-Maniecka 6:2, 6:1; Roura Llaverias/Teixido Garcia – Furutani/Rahman 6:3, 6:2; (3) Smekalova/Tomajkova – bye; (8) Gandolfi/Orlińska – bye; Krockova/Pavlechova – Vladson/Zeltina 6:7 (4), 6:3, 10:4; Głowacka/Podhajecka – Krajmer/Varga 7:6 (3), 6:3; (2) Gilheany/M. Xu – bye. 

Druga runda: Kinoshita/Zhiyenbayeva – Ionescu/Miskovic 6:1, 7:5; Mackiewicz/Straszewska – Bergkvist Larsson/Taraba Wallberg 6:1, 5:7, 10:8; Jandova/Stankiewicz – Kulbiej/Pranyte walkower; Haddad/Nishino – Baniak/Koprowska 6:1, 6:2; Daniels/Sucha – Loudon/Zidelova 6:7 (4), 6:3, 10:8; Smekalova/Tomajkova – Roura Llaverias/Teixido Garcia 6:3, 6:1; Gandolfi/Orlińska – Krockova/Pavlechova 6:3, 6:4; Gilheany/M. Xu – Głowacka/Podhajecka 6:4, 6:1.

Ćwierćfinały: Kinoshita/Zhiyenbayeva – Mackiewicz/Straszewska 6:0, 6:0; Jandova/Stankiewicz – Haddad/Nishino 3:6, 6:3, 10:5; Smekalova/Tomajkova – Daniels/Sucha 6:7 (7), 7:6 (3), 16:14; Gilheany/M. Xu – Gandolfi/Orlińska 6:2, 6:2.

Półfinały: Kinoshita/Zhiyenbayeva – Jandova/Stankiewicz 6:0, 6:3; Gilheany/M. Xu – Smekalova/Tomajkova 6:4, 6:3.

Finał: Gilheany/M. Xu – Kinoshita/Zhiyenbayeva 6:4, 6:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Barbier Gazeu/Boogaard – bye; Juhasz/Schwarc – Rolis/Tens 3:6, 6:4, 11:9; Krawczyk/Migdalski – Tsitsipas/Vidiri 6:4, 6:2; (6) Parisca/Santamarta Roig – bye; (3) Cina/De Marchi – bye; Planella Hernandez/Segado Esteve – Stribu/Turcanu 7:5, 6:7 (5), 10:5; Klimas/Nano – Spychalski/Żarski 6:1, 6:4; (7) Mazdrashki/Rakhmatullayev – bye; (5) Faurel/Lechno-Wasiutyński – bye; Cordoba/Zaorski – Barcik/Wójcicki 6:4, 6:4; Cocola/Vasami – Bidan/Kokot 6:2, 7:6 (3); (4) Boosarawongse/Jodar – bye; (8) Garcia Paez/Pascual Ferra – bye; Grzegorzewski/A. Majchrzak – Poritskyy/Włodarczyk 6:4, 4:6, 10:7; Barsukov/Petkovic – Jędrzejczak/Vales 7:6 (6), 4:6, 10:8; (2) Bennani/Karahan – bye. 

Druga runda: Barbier Gazeu/Boogaard – Juhasz/Schwarc 6:1, 6:4; Krawczyk/Migdalski – Parisca/Santamarta Roig 6:4, 4:6, 10:2; Cina/De Marchi – Planella Hernandez/Segado Esteve 6:4, 6:3; Klimas/Nano – Mazdrashki/Rakhmatullayev 6:4, 6:4; Cordoba/Zaorski – Faurel/Lechno-Wasiutyński 6:4, 3:6, 13:11; Cocola/Vasami – Boosarawongse/Jodar 6:3, 4:6, 12:10; Grzegorzewski/A. Majchrzak – Garcia Paez/Pascual Ferra 4:6, 6:4, 10:5; Barsukov/Petkovic – Bennani/Karahan 4:6, 6:3, 10:6. 

Ćwierćfinały: Barbier Gazeu/Boogaard – Krawczyk/Migdalski 6:1, 6:4; Cina/De Marchi – Klimas/Nano walkower; Cocola/Vasami – Cordoba/Zaorski 6:3, 6:1; Barsukov/Petkovic – Grzegorzewski/A. Majchrzak 6:4, 4:6, 10:8.

Półfinały: Cina/De Marchi – Barbier Gazeu/Boogaard walkower; Barsukov/Petkovic – Cocola/Vasami 6:4, 7:6 (4).

Finał: Cina/De Marchi – Barsukov/Petkovic 4:6, 7:5, 13:11.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kinoshita – bye; Kucikova – Borowik 6:1, 6:3; Heiderova – Klimas 6:4, 7:5; (9) Kliuch – bye; (2) Stankiewicz – bye; P. Kuznietsova – P. Grail 6:1, 6:0; Gołda – Rahman 6:4, 4:6, 10:1; (12) Krajmer – bye; (3) Krockova – bye; M. Jandera – Kliber 6:1, 6:1; Novakova – J. Pabisiak 6:1, 6:1; (11) Drobysheva – bye; (4) Pavlechova – bye; L. Grail – Gawrysiak 2:6, 6:1, 10:1; Husar – Ndukwu 6:1, 6:2; (7) Kolyada – bye; (5) Chainykova – bye; Javaheri – Artemeva 6:3, 6:2; Ruzickova – Krześniak 7:6 (6), 6:3; (8) Furutani – bye; (6) Diaz Adrover – bye; Sushkova – Zakrzewska 6:1, 6:2; Budnik – Lundgren 6:3, 6:2; (10) Koppova – bye. 

Druga runda: Kinoshita – Kucikova 6:3, 6:3; Kliuch – Heiderova 7:6 (1), 6:3; Stankiewicz – P. Kuznietsova 6:3, 6:0; Krajmer – Gołda 6:1, 6:2; Krockova – M. Jandera 6:1, 6:0; Drobysheva – Novakova walkower; Pavlechova – L. Grail 6:0, 7:5; Kolyada – Husar 6:3, 3:6, 12:10; Chainykova – Javaheri 4:6, 6:3, 10:7; Furutani – Ruzickova 6:1, 6:3; Diaz Adrover – Sushkova 6:1, 6:4; Koppova – Budnik 6:0, 6:2.

Trzecia runda: Kinoshita – Kliuch 6:4, 6:2; Stankiewicz – Krajmer 6:3, 6:1; Krockova – Drobysheva 6:2, 6:3; Pavlechova – Kolyada 6:4, 2:6, 10:8; Furutani – Chainykova 6:4, 6:3; Diaz Adrover – Koppova 6:1, 6:4.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) M. Petkovic – bye; Hulbój – Maranda 7:5, 6:0; Tomczykowski – bye; (10) Poritskyy – bye; (2) Rolis – bye; Migdalski – P. Wiśniewski 6:0, 6:1; Kaszowski – bye; (8) Juhasz – bye; (3) Vasami – bye; K. Czyrek – K. Pabisiak 6:3, 6:4; Marozau – Owramko 5:7, 6:0, 11:9; (7) M. Andrzejczak – bye; (4) Krawczyk – bye; Spychalski – F. Czyrek 6:2, 1:6, 12:10; Gadzaliński – Suprun 6:0, 6:3; (9) Kruppe – bye; (5) Todoran – bye; Żarski – Krakovsky 6:4, 5:7, 10:5; Vidiri – Guziński 4:6, 6:4, 10:8; (11) Wójcicki – bye; (6) Cocola – bye; O. Jandera – Weiner 6:2, 6:1; P. Kowal – Biela 6:1, 6:3; (12) Michałowski – bye.

Druga runda: M. Petkovic – Hulbój 6:2, 6:0; Poritskyy – Tomczykowski 6:2, 6:3; Migdalski – Rolis 7:6 (0), 7:5; Juhasz – Kaszowski 6:2, 6:1; Vasami – K. Czyrek 6:1, 6:1; Marozau – M. Andrzejczak 6:7 (5), 6:2, 11:9; Krawczyk – Spychalski 6:0, 6:2; Kruppe – Gadzaliński 2:6, 6:2, 10:4; Todoran – Żarski 6:0, 6:0; Wójcicki – Vidiri 6:2, 6:0; Cocola – O. Jandera 6:3, 6:1; Michałowski – P. Kowal 6:2, 6:3.

Trzecia runda: M. Petkovic – Poritskyy 6:4, 3:6, 10:6; Migdalski – Juhasz 6:0, 6:2; Vasami – Marozau 6:1, 6:0; Krawczyk – Kruppe 6:4, 6:2; Todoran – Wójcicki 6:3, 6:4; Cocola – Michałowski 6:2, 6:1.

Tenis. Turniej ITF juniorów Orlen Open Polska w Bytomiu – wyniki

Kategoria: ITF Juniors