Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Kulikova 6:2, 6:3; Zakharova - Zolotareva 6:0, 6:1; Mladenovic - Plipuech 6:4, 6:4; V. Kuzmova - S. Chang 6:4, 6:2; RIJAD POKAZOWY: Hurkacz - Stricker 10:7, 10:5; Wawrinka - M. Berrettini 5:10, 10:4, 10:6; Norrie - Kyrgios 10:6, 10:6; A. Zverev - Thiem 10:8, 10:7.

Tenis. Turniej ITF juniorów Mariupol Cup 2022 w Lesznie – wyniki

W Lesznie odbył się drugi z rzędu turniej ITF juniorów (do lat 18), tym razem kategorii grade 3 (poprzedni 4).

Do ćwierćfinału singla na nowym obiekcie Leszno Tenis Klubu (korty twarde w hali) z Polaków awansował tylko Jakub Krawczyk. W 1/8 finału odpadli: Maja Pawelska, Goran Zgoła, Kacper Królikowski i Mateusz Lange. W finale debla zagrała za to tylko Amelia Paszun. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Syrtveit – (1) Bozova 6:0, 6:3; Galiievska – Kovacevic 6:1, 6:2; M. Drozd – Reva 6:4, 6:3; (7) Borkop – Mala 2:6, 6:4, 6:2; (4) Ionescu – Kuznietsova 6:1, 3:6, 7:5; Zimmer – Tichackova 7:6 (3), 6:3; Krockova – Bobrovnikova 3:6, 6:3, 6:3; (6) Cooling – Fenyves 6:2, 4:6, 6:2; (8) Hansen – Paszun 7:6 (8), 6:3; Varga – Okhendovskaya 6:1, 6:4; Sidelnyk – Konjikusic 6:2, 6:1; Forejtkova – (3) Skelton 6:1, 6:3; Falster – (5) Krebs Hylllested 6:2, 6:0; Kolyada – Navratilova 6:3, 6:2; Pawelska – Rogozoveca 6:1, 6:1; Rylatt – (2) Zhylchuk 6:3, 6:4.  

Druga runda: Galiievska – Syrtveit 6:4, 4:6, 6:3; Borkop – M. Drozd 6:3, 6:4; Ionescu – Zimmer 6:4, 7:5; Cooling – Krockova 2:6, 6:3, 6:0; Hansen – Varga 7:6 (4), 6:4; Forejtkova – Sidelnyk 6:3, 6:1; Kolyada – Falster 6:2, 6:1; Rylatt – Pawelska 7:5, 6:4.

Ćwierćfinały: Galiievska – Borkop 6:0, 6:2; Cooling – Ionescu 6:4, 4:6, 6:3; Forejtkova – Hansen 7:5, 6:1; Kolyada – Rylatt walkower. 

Półfinały: Galiievska – Cooling 5:7, 6:1, 6:3; Forejtkova – Kolyada 6:4, 6:1.

Finał: Forejtkova – Galiievska 6:2, 7:6 (1).

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) G. Zgoła – R. Antoni 6:2, 6:2; Robertson – Kask 7:6 (5), 6:3; Bieldiugin – Juszczak 4:6, 6:3, 6:3; Królikowski – (7) Dambins 4:6, 6:3, 6:3; (4) Tkalenko – Panacek 6:2, 4:6, 6:4; Fremeaux – Czaczkowski 6:0, 6:7 (8), 7:6 (6); Quirijns – Zaorski 7:6 (3), 6:3; (8) Caniato – Mantach 7:6 (7), 6:3; (5) Maksimovic – Barcik 7:5, 7:6 (3); Lange – Grybkov 6:3, 6:1; Tens – Krzyżosiak-Michnikowski 6:2, 6:2; (3) Frydrych – Sekachov 7:5, 6:4; Krawczyk – (6) B. Martin 6:3, 7:6 (7); Venger – Kokot 7:6 (5), 6:0; Budkov Kjaer – Klimas 6:3, 6:4; (2) Zimnokh – Ważny 6:4, 6:2; 

Druga runda: Robertson – G. Zgoła 6:2, 6:2; Bieldiugin – Królikowski 7:5, 6:2; Tkalenko – Fremeaux 7:5, 6:0; Caniato – Quirijns 6:1, 6:2; Maksimovic – Lange 6:2, 6:3; Frydrych – Tens 6:4, 4:6, 7:6 (5); Krawczyk – Venger 6:4, 3:6, 7:5; Budkov Kjaer – Zimnokh 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Robertson – Bieldiugin 7:6 (1), 6:2; Tkalenko – Caniato 6:4, 7:5; Frydrych – Maksimovic 6:2, 6:2; Budkov Kjaer – Krawczyk 6:4, 6:3.

Półfinały: Robertson – Tkalenko 1:6, 6:0, 6:2; Budkov Kjaer – Frydrych 7:6 (3), 7:5.

Finał: Budkov Kjaer – Robertson 6:0, 6:1.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Ionescu/Krebs Hylllested – Konjikusic/Kovacevic 6:4, 7:5; Reva/Sidelnyk – Hutkova/Tichackova 6:2, 7:6 (5); Kotlyarova/Ovcharova – (3) Drozd/Zhylchuk walkower; Rylatt/Skelton – Kuznietsova/Varga 6:4, 6:1; Paszun/Ungure Rogozoveca – Flaster/Syrtveit 6:4, 6:4; (4) Forejtkova/Zimmer – Mala/Navratilova 6:2, 6:2; Krockova/Tkachenko – L. Matuszewski/Persson 6:0, 6:4; (2) Borkop/Cooling – Bobrovnikova/Okhendovskaya 6:2, 2:6, 11:9.

Ćwierćfinały: Ionescu/Krebs Hylllested – Reva/Sidelnyk 6:7 (5), 6:3, 10:3; Rylatt/Skelton – Kotlyarova/Ovcharova 6:1, 6:2; Paszun/Ungure Rogozoveca – Forejtkova/Zimmer 5:7, 6:4, 10:8; Borkop/Cooling – Krockova/Tkachenko 7:5, 7:5.

Półfinały: Ionescu/Krebs Hylllested – Rylatt/Skelton walkower; Paszun/Ungure Rogozoveca – Borkop/Cooling 7:5, 6:3.

Finał: Ionescu/Krebs Hylllested – Paszun/Ungure Rogozoveca 6:1, 7:6 (4).

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Fremeaux/Panacek – (1) B. Martin/Tkalenko 6:3, 6:2; Mantach/Zimnokh – Krawczyk/Królikowski 6:3, 6:4; Boiko/Tokar – (3) Dambins/Kokot 6:4, 2:6, 10:6; Frydrych/Robertson – Lange/Ważny 5:7, 6:4, 10:8; Sekachov/Venger – Augunas/P. Blom 7:6 (6), 7:6 (3); (4) Budkov/Kjaer/Kask – Błaszczyk/Krzyżosiak-Michnikowski 6:3, 6:3; Juszczak/Wójcicki – Grybkov/Sokrutenko 6:0, 6:2; Antoni/Klimas – (2) Caniato/Tens 6:4, 6:3.

Ćwierćfinały: Mantach/Zimnokh – Fremeaux/Panacek 6:3, 7:6 (4); Frydrych/Robertson – Boiko/Tokar 6:3, 7:6 (0); Sekachov/Venger – Budkov/Kjaer/Kask walkower; Antoni/Klimas – Juszczak/Wójcicki 6:2, 7:6 (4).

Półfinały: Mantach/Zimnokh – Frydrych/Robertson 7:5, 6:1; Antoni/Klimas. – Sekachov/Venger 6:4, 3:6, 10:4. 

Finał: Antoni/Klimas – Mantach/Zimnokh 6:3, 7:5.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Varga – bye; Hlukhoman – Mrozkowiak walkower; Kotlyarova – Turczuk 6:4, 6:3; (5) Koprowska – Ruzickova 6:2, 6:2; (2) Tkachenko – bye; Tichackova – Odrobina 6:3, 7:5; Ovcharova – M. Głowacka 7:6 (3), 6:4; (6) Baniak – Gontaryk 4:6, 6:4, 10:3; (3) Pawelska – bye; L. Matuszewski – Buriak 6:4, 6:0; Koprivova – Caruk 6:2, 3:6, 10:8; (7) Myhre – Chodkowska 6:2, 6:0; (4) Bobrovnikova – Palus 6:0, 6:1; Hutkova – Persson 6:1, 6:1; Fedenko – M. Jandera 7:5, 6:1; Ondraskova – (8) Halbersztadt 6:3, 6:3.

Druga runda: Varga – Hlukhoman 6:0, 6:3; Koprowska – Kotlyarova 6:4, 6:0; Tichackova – Tkachenko 6:0, 6:2; Ovcharova – Baniak 6:3, 4:6, 11:9; Pawelska – L. Matuszewski 6:1, 6:3; Myhre – Koprivova 6:1, 6:1; Bobrovnikova – Hutkova 6:2, 6:4; Ondraskova – Fedenko 6:0, 6:1.

Trzecia runda: Varga – Koprowska 7:6 (2), 6:2; Tichackova – Ovcharova 6:3, 6:1; Pawelska – Myhre 6:0, 6:2; Bobrovnikova – Ondraskova 7:6 (2), 6:1.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Robertson – bye; Czyrek – Gvylava 6:7 (5), 6:4, 10:5; Biedermann – Sokrutenko 6:3, 4:6, 10:3; (8) Królikowski – bye; (2) Juszczak – bye; M. Andrzejczak – V. Hnidets 7:6 (5), 2:6, 10:5; Błuś – Makarenko walkower; (7) Augunas – bye; (3) R. Antoni – bye; Tokar – Błaszczyk 3:6, 6:1, 10:5; Salenko – Brill 6:3, 4:6, 10:5; (5) P. Blom – bye; (4) Klimas – bye; Wójcicki – Cottin 6:3, 6:4; Solarski – Boiko 6:3, 4:6, 10:8; (6) Pankowski – bye.

Druga runda: Robertson – Czyrek 6:2, 6:1; Królikowski – Biedermann 6:2, 6:4; Juszczak – M. Andrzejczak 6:2, 6:3; Błuś – Augunas 6:3, 3:1 i krecz Litwina; R. Antoni – Tokar 6:4, 7:6 (0); Salenko – P. Blom 6:4, 7:6 (3); Klimas – Wójcicki 4:1 i krecz Gabriela; Solarski – Pankowski 6:4, 7:5.

Trzecia runda: Robertson – Królikowski 6:1, 6:0; Juszczak – Błuś 4:6, 6:4, 10:2; R. Antoni – Salenko 7:6 (3), 6:4; Klimas – Solarski 6:0, 6:3.

Kategoria: ITF Juniors