MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Tenis. Wimbledon 2022 – Iga Świątek wygrała z Janą Fett, a Magdalena Fręch pokonała Camilę Giorgi

W drugim dniu wielkoszlemowego Wimbledonu 2022 z Polek na londyńskich kortach zobaczyliśmy Igę Świątek i Magdalena Fręch. Spisały się znakomicie.

Świątek (1 WTA) wygrała z Chorwatką Janą Fett (252 WTA, ale była 97 w 2017 roku) 6:0, 6:3. Fręch (92 WTA) pokonała niespodziewanie Włoszkę Camilę Giorgi (27 WTA) 7:6 (4), 6:1.

Przebieg meczu Świątek – Fett

Iga wygrała pierwszego seta do zera, ale większość gemów było bardzo wyrównanych. Świątek musiała bronić nawet breakpointa.

W drugiej partii Polka straciła podanie na sucho (0:1). Szybko uzyskała rebreaka (1:1). Chorwatka jednak przełamała Igę po raz drugi (1:2), a po chwili nie wykorzystała szans na podwójnego breaka (2:3).

Świątek odrobiła straty (3:3). Odebrała serwis przeciwniczce po raz kolejny (5:3).

Z zawodów wycofała się Czarnogórka Danka Kovinic (90 WTA). Zastąpiła ją Lesley Pattinama Kerkhove (138 WTA). Holenderka pokonała Brytyjkę Sonay Kartal (226 WTA) 6:4, 3:6, 6:1 i będzie rywalką Świątek w drugiej rundzie (w czwartek).

Przebieg spotkania Fręch – Giorgi

Dramatyczna pierwsza partia trwała 80 minut. Zawodniczki z trudem wygrywały własne gemy serwisowe (4:4). Jako pierwsza przełamała Polka (5:4). Nie wykorzystała jednak dwóch piłek setowych (5:5). W tie-breaku szybko objęła prowadzenie (3:0) i nie oddała go do końca (7:4).

W drugim secie Fręch kontynuowała skuteczną grę. Po raz drugi (2:0) i trzeci przełamała Włoszką (4:0). Ta odpowiedziała jednym rebreakiem (4:1), ale ponownie nie utrzymała podania (5:1). Magda zakończył partię i mecz asem (6:1).

W czwartek Fręch spotka się ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą (84 WTA).

Drabinka singla kobiet

Plan gier na środę

Tenis. Wimbledon 2022 – awans Magdy Linette, Mai Chwalińskiej, Katarzyny Kawy, przegrane Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka