MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Tenis. Wimbledon 2022 – awans Magdy Linette, Mai Chwalińskiej, Katarzyny Kawy, przegrane Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka

27 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja Wimbledonu 2022. Na londyńskie korty wyszli m.in. Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

We wtorek zagrają Iga Świątek i Magdalena Fręch. Transmisje – sportowe kanały Polsatu.

Efektowny debiut wielkoszlemowy Mai Chwalińskiej

W wielkoszlemowym debiucie Maja Chwalińska (170 WTA) wygrała z Czeszką Kateriną Siniakovą (79 WTA) 6:0, 7:5. Pierwszy set to popis Polki (tylko dwa niewymuszone błędy), która trzy razy przełamała byłą liderkę rankingu deblistek.

Na początku drugiej partii mecz przerwały opady deszczu. Po powrocie na kort Maja nie miała już tak wielkiej przewagi. Jednak jako pierwsza uzyskała breaka (5:3). Nieskutecznie serwowała na mecz (5:4), mimo prowadzenia w w gemie 30:0. Wykorzystała trzecią piłkę meczową przy podaniu rywalki (7:5).

W drugiej rundzie Chwalińska zagra z Amerykanką Alison Riske (36 WTA).

Przykra niespodzianka – odpadł Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz (10 ATP) przegrał z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną (37 ATP) 6:7 (4), 4:6, 7:5 6:2, 6:7 (8). Polak w trzecim secie obronił trzy, kolejne piłki meczowe (przy stanie 3:5). Rzucił się do odrabiania strat. Doprowadził do piątej partii, w której prowadził 5:3. Stracił przewagę także w supertie-breaku (z 7:4 na 8:10).

Wygrana Katarzyny Kawy

Katarzyna Kawa (132 WTA) pokonała Kanadyjkę Rebekę Marino (104 WTA) 6:4, 3:6, 7:5. W pierwszej partii Polka uzyskała breaka w piątym gemie (3:2). Wykorzystała dopiero siódmą piłkę setową (6:4). W drugiej odsłonie o przełamanie (2:3) lepsza była Kanadyjka (3:6).

Kawa straciła podanie w pierwszym gemie trzeciego seta (0:1). Marino nieskutecznie serowała na mecz (5:5). Kasia od stanu 3:5 wywalczyła cztery gemy z rzędu (7:5).

W drugiej rundzie spotka się z Tunezyjką Ons Jabeur (2 WTA).

Przegrana Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak (91 ATP) nie sprostał Australijczykowi Thanasiemu Kokkinakisowi (79 ATP) 6:7 (5), 2:6, 5:7. Kluczowy dla losów pojedynku był tie-break w pierwszym secie, który Polak przegrał 5:7 (ze stanu 5:3).

W drugiej partii Majchrzak dał się przełamać dwukrotnie (2:4, 2:6). W trzecim secie po raz pierwszy przełamał rywala (2:1), ale od razu stracił przewagę.

Wyniki na żywo

Pewny awans Magdy Linette

Magda Linette (65 WTA) była zdecydowanie lepsza od Meksykanki Fernandy Contreras Gomez (191 WTA) 6:1, 6:4. Ani razu nie straciła podania. Dobrze grała przy siatce (10 udanych zagrań na 10).

W drugiej rundzie trafi na Niemkę Angelique Kerber (19 WTA).