Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Sinner - Hurkacz 7:6 (8), 7:6 (2); LONDYN ATP 500: T. Paul - Musetti 6:1, 7:6 (8); BERLIN WTA 500: Pegula - Kalinskaya 6:7 (0), 6:4, 7:6 (3); Pegula - Gauff 7:5, 7:6 (2); BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Tomljanovic 6:1, 7:6 (8); GAIBA WTA 125: Parks - Pera 6:3, 6:1.

Thiem w projekcie Top Level Tennis

Wolfgang Thiem, ojciec, trener i manager Dominika Thiema – trzeciego tenisisty świata wg rankingu ATP – odwiedził Warszawę, aby nagrać odcinki do swojego kursu online.

Na konferencji prasowej opowiedział o nagraniach kursu dla projektu Top Level Tennis.

Thiem jest już kolejną gwiazdą, która przygotowuje swój kurs dla Top Level Tennis – globalnego projektu platformy sprzedażowej, dotyczącej videoszkoleń motywacyjno-edukacyjnych z tenisa ziemnego.

Kolejna gwiazda

Pod koniec zeszłego miesiąca do Polski przyleciał Boris Becker, legenda tenisa – zwycięzca turniejów wielkoszlemowych jako tenisista i następnie jako trener. Efekty nagrań z jego udziałem będziemy mogli oglądać już w sierpniu na platformie TopLevelTennis.com.

Gwiazdy, które już można obejrzeć w ramach dziesięciu kilkunastominutowych odcinków, to Dominika Cibulkova oraz Urszula Radwańska.

Wraz z rozwojem projektu dostępne będą też takie legendy tenisa, jak Brad Gilbert (trener m.in. Andre Agassiego, Andy’ego Roddicka i Andy’ego Murraya), Marco Panichi (trener przygotowania fizycznego Novaka Djokovicia) i inni.

Thiem spędzi na planie cały dzień, aby nagrać swój 10-odcinkowy kurs online. Wolfgang ma ogromne doświadczenie i wiedzę, jak prowadzić karierę młodego tenisisty, aby mógł odnieść sukces na skalę globalną – zaczął pracować jako trener w akademii Güntera Bresnika w Wiedniu w 1997 roku, kiedy Dominic miał zaledwie trzy lata.

Jego kurs będzie zatem pełen cennych wskazówek dla rodziców wszystkich młodych lub przyszłych graczy – nie tylko tenisa. Thiem skoncentruje się na technicznych, psychologicznych, motorycznych i finansowych aspektach rozwoju kariery zawodowej. Przedstawi rodzicom wszelkie pułapki i wskaże, co jest ważne w poszczególnych kategoriach wiekowych młodego tenisisty. Podzieli się oczywiście również szczegółami z rozwoju kariery jego syna, Dominika Thiema.

Spółka na giełdzie

TopLevelTennis.com S.A. to w całości polska spółka notowana na giełdzie NewConnect. Pomysłodawcami projektu są byli tenisiści – Tomasz Mrozowski oraz Artur Górski. Panowie mają za sobą wieloletnie doświadczenie tenisowe, co tłumaczy niezwykła znajomość rynku oraz możliwość dotarcia do największych gwiazd światowego tenisa. Co najważniejsze, spółka od momentu przejęcia notuje ciągłe wzrosty cen akcji. Jest to dowód na rosnące aspiracje i zainteresowanie projektem Top Level Tennis.

– Zaangażowanie Wolfganga Thiema do projektu to ukłon w kierunku rodziców oraz trenerów młodych tenisistów i tenisistek. Jeszcze żaden rodzic w tak długiej i fabularnej formie nie opowie o prowadzeniu kariery młodej gwiazdy tenisa – mówi Tomasz Mrozowski, prezes spółki TopLevelTennis.com S.A.

– Kurs będzie zdecydowanie różnić się od pozostałych. Nie oznacza to jednak, że wskazówki Wolfganga Thiema będą przydatne wyłącznie dla opiekunów przyszłych gwiazd tenisa. Jestem przekonany, że rodzic bądź trener każdego młodego atlety wyciągnie sporo z tych lekcji – dodaje Artur Górski, wiceprezes spółki.

Co dalej? Najwcześniej, bo w sierpniu, opublikowany zostanie kurs Borisa Beckera. Publikacja odcinków z udziałem Wolfganga Thiema planowana jest na wrzesień br. Kolejną gwiazdą w kolejce do nagrywań jest Marco Panichi – trener przygotowania fizycznego Novaka Djokovicia.

Kategoria: Biznes