Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; Kostyuk - Vondrousova 7:6 (2), 6:2; ROUEN WTA 250: Linette - Kalinina 6:1, 4:6, 6:2; Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: S> Tsitsipas - Lajovic 5:7, 6:4, 6:2; Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Trening z hantlami – sposób na zdrowie i proporcjonalną sylwetkę

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi przykłada wagę do racjonalnego odżywiania. Aby jednak w pełni zadbać o organizm, warto włączyć do swojej codziennej rutyny również aktywność fizyczną.

Wśród wielu rodzajów aktywności na uwagę zasługuje trening z hantlami. Jaki zestaw wybrać, by jak najlepiej zaangażować mięśnie do pracy?

Zalety treningu siłowego z hantlami

Trening siłowy to niezwykle popularny rodzaj aktywności. Regularne ćwiczenia z hantlami pozwalają zbudować masę mięśniową, ale również spalić nadprogramowe kilogramy z różnych partii ciała. Możliwość kształtowania sylwetki według indywidualnych potrzeb powoduje, że strefy wolnych ciężarów są najbardziej obleganą częścią siłowni. Bogata oferta hantli w sklepach sportowych sprawia jednak, że trening ten bez problemu wykonywać można również w domu.

Osoby rozpoczynające przygodę z treningiem siłowym powinny zaopatrzyć się w hantle o wadze do 5 kg. Już tak niewielkie obciążenie pozwala zaangażować do pracy mięśnie całego ciała. Wygodne hantle neoprenowe czy kompozytowe pomagają opanować poprawną technikę poszczególnych ćwiczeń oraz poczuć pracę mięśni. Już po kilku miesiącach ćwiczeń zmniejszeniu ulegają widoczne w ciele dysproporcje, a skóra zyskuje na jędrności. Stopniowe zwiększanie ciężaru i regularne treningi utrwalają prawidłowy wzorzec postawy, chroniąc nas przed wszelkimi dolegliwościami ze strony kręgosłupa.

Jakie hantle sprawdzą się najlepiej?

Zakup hantli do użytku domowego nie jest do końca prostą sprawą. Główną trudność stanowi szeroka dostępność sprzętu. Hantle dostępne w rozmaitych zestawach znaleźć można bowiem zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Poszczególne sprzęty cechują zaś różne parametry. Co więc zrobić, by wybrać hantle, które sprawdzą się w treningu i służyć nam będą przez długie lata?

Przede wszystkim należy określić cel treningu. Do lekkich ćwiczeń fitnessowych, aerobowych czy treningów cechujących się sporą liczbą powtórzeń doskonale sprawdzą się zestawy hantli neoprenowych do 5 kilogramów. Jeśli jednak ćwiczenia mają pomóc nam w zbudowaniu masy mięśniowej, warto rozważyć zakup hantli bitumicznych bądź żeliwnych. Tego typu sprzęty wyposażone są w opcję regulacji. W zestawie znajdują się talerze o wadze od 1,25 do 5 kilogramów. Różne ich kombinacje pozwalają uzyskać wagę doskonale nadającą się zarówno do ćwiczeń górnych, jak i dolnych partii ciała. Duża rozpiętość wagowa umożliwia również osiąganie stałego progresu treningowego.

Trening z hantlami to niezwykle popularna forma aktywności. Odpowiednio dobrany zestaw oraz regularne ćwiczenia pozwalają w krótkim czasie poprawić wygląd sylwetki, wzmocnić organizm oraz zyskać siłę i energię do działania na każdy dzień.

Kategoria: Art. spons.