Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Sinner - Hurkacz 7:6 (8), 7:6 (2); LONDYN ATP 500: T. Paul - Musetti 6:1, 7:6 (8); BERLIN WTA 500: Pegula - Kalinskaya 6:7 (0), 6:4, 7:6 (3); Pegula - Gauff 7:5, 7:6 (2); BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Tomljanovic 6:1, 7:6 (8); GAIBA WTA 125: Parks - Pera 6:3, 6:1.

Zasady gry w padla

Zasady gry w padla są dość proste i podobne do innych gier rakietowych, ale istnieją pewne charakterystyczne elementy, które wyróżniają padel.

Kort do padla jest zamkniętą przestrzenią, zazwyczaj otoczoną ścianami. Standardowy wymiar kortu to 20 metrów długości i 10 metrów szerokości, choć mogą istnieć odmiany.

Co musisz wiedzieć o zasadach gry w padla?

Gra się rakietami, które przypominają te do tenisa, ale są nieco mniejsze i mają perforowane głowice. Mogą być one używane jedną ręką lub dwiema. Używa się specjalnej piłki do padla, która przypomina piłkę do tenisa, ale jest nieco mniejsza i ma mniejszy skok.

Serwis musi być wykonany z końcowej części kortu a zagrana piłka musi zmieścić się wewnątrz pola serwisowego, po drugiej stronie siatki. Serwujący nie może przekroczyć linii serwisowej przed uderzeniem piłki. Zasady gry w padla wyraźnie zaznaczają, że serwis musi odbyć się po koźle, a piłkę należy zagrać poniżej linii talii (pasa). Po wpadnięciu w pole serwisowe piłka nie może kierować się na boczną ścianę kortu z elementami z siatki. Jeśli po koźle uderzy w tę część to mamy do czynienia z autem.

Zasady gry w padla – odbicie piłki i punktacja

Po serwisie gra toczy się naprzemiennie między drużynami. Piłka musi być odbita po jednym odbiciu na każdą stronę, a po odbiciu może dotknąć ściany kortu przed powrotem na drugą stronę. Punkty zdobywane są tak samo jak w tenisie. Drużyna zdobywa punkt, gdy przeciwna drużyna popełni błąd, np. wysyłając piłkę poza kort lub odbijając ją w sposób niezgodny z zasadami.

Podstawy gry w padla, jak i bardziej specyficzne zasady gry w padla

Z bardzo ciekawej strony grę w padla prezentują filmy, które znajdziesz na youtube. Przygotowane przez profesjonalistów, graczy i trenerów, a więc osoby, które są ściśle związane z tą dyscypliną sportu. W wyszukiwarce wystarczy wpisać “zasady gry w padla” i kliknąć w link do filmy przygotowanego przez dopadla.pl, sklepu z najszerszym wyborem sprzętu. Pracownicy dopadla.pl przygotowali nie tylko materiał filmowy, ale również blogowy, w którym opisują i wyjaśniają zagadnienia związane z zasadami gry w padla.