Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Kalinina 2:6, 6:0, 6:1; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Boskovic 6:2, 6:0; WARSZAWA WTA 125: Semenistaja - U. Radwańska 6:4, 6:3; Joint - Stojanovic 6:3, 2:6, 6:1; Shinikova - Aiava 6:1, 6:4.

Tenis. Magda Linette zabrała głos w ważnej sprawie

Magda Linette (19 WTA) wypowiedziała się o wpływie życia zawodowego na prywatne.

– Najtrudniejsze w sporcie dla mnie jest odróżnienie wyniku meczu od tego jaką jestem osobą. Zastanawiam się, dlaczego tak często wynik potrafi decydować o moim poczuciu wartości. Dlaczego tak często patrzymy na siebie przez pryzmat osiągnięć i potknięć? – napisała tenisistka na Facebooku.

– Żyjemy w czasach, w których sukcesy zawodowe, popularność społeczna, lajki w mediach społecznościowych traktujemy, jako miary naszej wartości. Stajemy się tak bardzo samokrytyczni, że czujemy palące poczucie porażki, kiedy tylko coś nie idzie tak, jakbyśmy tego chcieli. Pozwalamy, żeby niepowodzenia definiowały nas jako osoby. Nadal czuję, że jestem „tym”, co reprezentuję na korcie, i że nie mogę popełnić błędu, bo moja wartość zależy od tego, jaki osiągnę wyniki. Ale nieustannie pracuję nad tym, żeby to zmienić, żeby zrozumieć, że mam prawo mieć gorszy dzień, że mogę mieć słabsze samopoczucie, że sukces zawodowy w ogóle nie świadczy o tym, jaka jestem. Czy kiedyś nauczymy się sobie odpuszczać? Ja się tego uczę, żeby podnieść wzrok wyżej i dostrzec, że ponad wynikiem jestem ja. Nie jestem perfekcyjna i mam swoje potknięcia, ale jestem wystarczająca! Nauczmy się sobie czasami odpuszczać. Wpuśćmy trochę wiosny w nasze głowy – zachęca Magda Linette. 

W przyszłym tygodniu Polka powalczy w turnieju WTA 1000 w Madrycie. 

Napoje izotoniczne vs. napoje energetyczne: co warto wybrać?

Kategoria: WTA