Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Simona Halep nie zagra w Miami, Charleston i Radomiu

Simona Halep (19 WTA) z powodu kontuzji nie zagra w turniejach w Miami i Charleston. Nie wystąpi też w meczu BJK Cup Polska – Rumunia w Radomiu.

W trakcie treningu na Florydzie była liderka rankingu WTA poczuła ból w lewej nodze. Z urazem uda rywalizowała już w półfinale zawodów w Indian Wells. 

Miesięczna przerwa Simony Halep

– Szczegółowe badania pokazały, że kontuzja wymaga dłuższego leczenia i przerwy w startach. Będę pauzowała przez przynajmniej kilka tygodni. Podjęłam bardzo trudną decyzję o wycofaniu się z Miami, Charlestonu i BJK Cup w Radomiu. Zrobię wszystko, aby być gotowa na turnieje rozgrywanej na kortach ziemnych – napisała Simona Halep w mediach społecznościowych. 

Kto zastąpi liderkę?

Kapitan rumuńskiej drużyny Horia Tecau powołał na mecz z Polkami tylko cztery zawodniczki (mógł pięć). Po rezygnacji Halep, w składzie są tylko Elena Gabriela Ruse (57 WTA), Irina-Camelia Begu (70) i deblistka Monica Niculescu. 

Czy Tecau zdoła namówić Soranę Cirsteę (27 WTA)? Raczej jest to wątpliwe. Kontuzjowana jest Jaqueline Crostian (69 WTA). 

Program meczu Polska – Rumunia 

W piątek 15 kwietnia mecze rozpoczną się o godz. 13 (dwa single). Natomiast w sobotę 16 kwietnia spotkania od godz. 11 (dwa single i debel).

Tenis. Świątek, Linette, Fręch, Chwalińska i Rosolska powołane na mecz Polska – Rumunia w BJKC w Radomiu

Tenis. Simona Halep liderką rumuńskiego zespołu w meczu BJKC Cup z Polkami w Radomiu

Kategoria: BJKC, WTA